۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

ساخت و بازسازی بیش از ۱۰۰۰ قطعه صنعتی در نیروگاه رامین اهواز

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: با ساخت و بازسازي 149 قطعه در آبان ماه سال جاري، مجموع ساخت و بازسازي قطعات ساخته شده در اين نيروگاه طي هشت ماه اخیر به 1027 قطعه رسيد.

به‌گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “خلیل محمدی” نقش این قطعات در  کاهش هزینه‌ها و همچنین کاهش زمان تعمیرات تجهیزات نیروگاه را مهمترین مزیت این اقدام دانست و با اشاره به ساخت ۵۳ قطعه و بازسازی ۹۶ قطعه در آبان ماه سال جاری، مجموع قطعات ساخت و بازسازی شده در این نیروگاه طی هشت ماهه سال جاری را، ۱۰۲۷ قطعه اعلام کرد.

مدیرعامل نیروگاه رامین، استفاده از مواد مستعمل و اسقاطی و کاهش محسوس میزان خرید مواد نو را از اقدامات شاخص این نیروگاه در این خصوص عنوان کرد.

محمودرضا بهرادمنش سرپرست کارگاه تراشکاری نیروگاه رامین نیز مهمترین قطعات ساخته شده در آبان ماه را ساخت ۳ عدد شافت اجکتور، ساخت شافت گیربکس برج خنک کن و ساخت ۲ عدد شافت پمپ های کلر زنی تاسیسات ساحلی کارون عنوان کرد که ساخت این ۶ قطعه در کارگاه تراشکاری نیروگاه به دلیل استفاه از مواد مستعمل به تنهایی در حدود یک میلیارد ریال صرفه جویی به‌همراه داشته است.

وی اصلاح محل نصب سنسورها و مسیرهای روغنکاری یاتاقان‌های ۴ و ۵ توربین واحد شماره ۵، اصلاح شینه‌های نقطه صفر واحد ۴، تراشکاری قطرهای اویل دفلکتور واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۵، تراشکاری سیلندرهای والو هیدرولیک شیمی، اصلاح قطر شافت گیربکس ۳۸۴ واحد ۲، کف تراشی سیت ثابت و متحرک والو مسیر بخار واحد ۴ و اصلاح وزنش گیری شافت پمپ‌ سکوی شناور تاسیسات ساحلی را از مهمترین قطعات بهسازی شده در آبان ماه سال جاری برشمرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x