۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

ساخت زخم پوش‌های بدون نیاز به تعویض و حامل دارو برای بهبود زخم‌های حاد

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در پژوهشی موفق به ساخت زخم پوش‌های بدون نیاز به تعویض و حامل دارو برای بهبود زخم‌های حاد (مانند زخم‌های ناشی از سوختگی، دیابت و...) شد.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر حامد باقری، عضو هیأت علمی دانشکده علوم و فناوری‌های بین رشته‌ای دانشگاه تربیت مدرس در خصوص ویژگی‌های این زخم پوش گفت: این زخم پوش ها زیست تخریب پذیر و از جنس پلی لاکتیک اسید و پلی اتیلن گلایکول (PLA- PEG) با قابلیت انعطاف و نرمی بالا هستند.

به گفته وی این زخم پوش ها با دارا بودن قدرت حمل انواع داروهای مورد نیاز، زمینه را برای ترمیم و بهبود زخم های حاد مانند زخم های سوختگی، زخم بستر و زخم های دیابتی فراهم می کند.

باقری خاطر نشان کرد: در یک زخم پوش نرمی و انعطاف پذیری به همراه تخریب پذیری در مدت زمان مورد نظر، بسیار حائز اهمیت است که ترکیب PLA-PEG می تواند این مهم را به خوبی فراهم آورد. همچنین به دلیل جنس ماده، انواع داروهای مورد نیاز را می توان بر روی این زخم پوش ها بار گذاری کرد.

طبق اعلام دانشگاه تربیت مدرس، این اختراع با عنوان پچ پوستی رها کننده دارو از جنس پلی لاکتیک اسید و پلی اتیلن گلایکول (PLA- PEG)” به ثبت رسیده است.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments