Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
بازدید: 69

ساختمان دو طبقه قدیمی‌ فرو ریخت

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی یک ساختمان دو طبقه قدیمی‌در خیابان دماوند فرو ریخت.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، جلال ملکی در خصوص وقوع این حادثه گفت: در ساعت ۴ و ۲ دقیقه ریزش آوار در منطقه شرق تهران به سامانه آتش نشانی اطلاع داده شد.

وی افزود: بلافاصله ماموران سازمان آتش نشانی از دو ایستگاه به همراه تجهیزات مربوط به آواربرداری در محل حادثه واقع در خیابان دماوند،‌خیابان زاهد گیلانی حاضر شدند که مشاهده کردند یک ساختمان دو طبقه به دلیل نامشخصی دچار ریزش شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: در زمان حضور آتش نشانان تنها طبقه اول این ساختمان که به گفته همسایه‌ها بیش از چند دهه قدمت داشت دچار ریزش شده بود اما دقایقی بعد بخشی از سقف طبقه دوم و دیوارها نیز فرو ریخت.

ملکی گفت: همسایه‌ها و اهالی محل عنوان کردند که این ساختمان مدت‌ها متروکه بوده و خالی از سکنه بوده است اما از آنجا که عموما در این ساختمان‌ها به دلیل نداشتن سکنه مشخص افراد بی‌خانمان ساکن می‌شوند ماموران سازمان آتش نشانی جستجوی خود را برای افراد در زیر آوار مانده احتمالی ادامه دادند.

وی افزود: تا این لحظه هنوز هیچ فردی پیدا نشده اما جستجوها تا تکمیل کار ادامه خواهد یافت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی به شهروندان و صاحبان خانه‌های مسکونی متروکه گفت: می‌دانیم که متاسفانه برخی از شهروندان به دلیل اختلافات ملکی و بحث‌هایی نظیر انحصار وراثت، برخی خانه‌های قدیمی‌و متروکه را رها کردند اما باید در جریان این موضوع باشند که اگر این ساختمان‌ها دچار ریزش شوند قانونا مسئولیت آن به عهده این افراد است.

ملکی به شهروندان توصیه کرد تا با اخذ مجوزهای قانونی ابتدا به تخریب و نوسازی بناهای فرسوده اقدام کنند و اگر توانایی این کار را ندارند باز هم با اخذ مجوزهای قانونی نسبت به ایمن سازی خانه‌های متروکه دست به کار شوند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of