۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس:

ساختار جدید بودجه کارشناسی شده نیست!

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: به نظرم ساختار بودجه جدید دارای اشکالات اساسی است و این روش بودجه ریزی نمی تواند کمکی به اصلاح ساختار آن کند.

محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده حوزه مهریز در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره اصلاح ساختار بودجه کشور اظهار کرد: اصلاح ساختار بودجه در اولویت قرار گرفته است و در جلسه بعدی صحن علنی مطرح خواهد شد ولی به نظرم این ساختار کارشناسی شده نیست و باید بیشتر روی آن کار شود و این با آن چیزی که مقام معظم رهبری، دولت و مجلس مدنظرشان بوده متفاوت است.

وی ادامه داد: یعنی نمی توان با آوردن چند بند و کلی گویی مشکلات را برطرف کرد.

صباغیان بافقی در مورد نقش نفت در بودجه هم توضیح داد: به نظرم موضوع کاهش وابستگی به نفت دیده نشده و گلوبال ها به همان شکل قبلی ادامه خواهد داشت و هم وضعیت بودجه شرکت ها شفافیت ندارد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: همچنین وضعیت شرکت هایی که اجازه فروش نفت به آنها داده شده هم مشخص نیست و احتمال رانت در آینده در این شرکت ها وجود دارد!

وی در پاسخ به این سوال که آیا ساختار دولت براساس بودجه تغییری خواهد داشت، تاکید کرد: بعید می دانم چراکه لایجه بودجه بسته شده است و باید تا ۱۵ آذر به مجلس ارائه شود.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments