۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

زیر سؤال رفتن قدرت پوتین در پی اعتراضات روسیه!

نظرسنجی‌های روسیه در پی اعتراض‌ها و مسمومیت ناوالنی قدرت پوتین را آزمایش می‌کند. با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، روس‌ها روز یکشنبه در انتخابات منطقه‌ای به پای صندوق‌های رأی رفتند که می‌تواند آزمایشی برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و حزب حاکم روسیه متحد باشد.

در حالی که اعتراضات در خاور روسیه و بلاروس همسایه روسیه ادامه دارد، رتبه‌های تأیید رئیس جمهور امسال در پایین‌ترین سطح خود به دلیل مشکلات اقتصادی قرار گرفته است.

آرا برای فرمانداران و شوراهای محلی نیز در سایه مسمومیت الکسی ناوالنی رهبر مخالفان برگزار می‌شود که ماه گذشته پس از بیماری ناگهانی در سیبری در بیمارستانی در آلمان قرار دارد.

تیم آقای ناوالنی در حال اجرای یک کمپین رأی گیری هوشمند هستند، که طرفداران را ترغیب می‌کند تا از کاندیداهای موجود در منطقه خود بیشترین شانس را برای شکست روسیه متحد داشته باشند، خواه از احزاب کمونیست و ملی باشند.

این اولین چالش انتخاباتی کرملین پس از آن است که آقای پوتین در اثر تغییراتی در قانون اساسی که شرایط ریاست جمهوری را مجدداً تنظیم می‌کند، حق حکومت مادام العمر را بدست آورد و به عنوان یک انتخابات خشک برای انتخابات پارلمانی سال آینده تلقی می‌شود.

رأی هوشمند ممکن است بزرگ‌ترین تهدید برای پوتین باشد!

رأی هوشمند بهترین پاسخ برای بازنشانی پوتین است. با متحد کردی آرای اعتراض آمیز، کمپین ناوالنی گفت: ما می‌توانیم روسیه متحد را در انتخابات شکست دهیم و آن را از پایگاه پشتیبانی محروم کنیم.

زیر سؤال رفتن قدرت پوتین

برخی از طرفداران آقای ناوالنی اظهار داشتند که وی دقیقاً به دلیل تهدید این تاکتیک برای کرملین مورد حمله قرار گرفت.

ده‌ها نامزد مورد حمایت ناوالنی امیدوارند که بتوانند کرسی‌های شورا را در سومین شهر نووسیبیرسک روسیه، جایی که رهبر مخالف کمی قبل از مسمومیت خود در حال مبارزات انتخاباتی بود، به دست آورند.

آقای ناوالنی گزارشی منتشر کرد که ادعا می‌کرد شورای نووسیبیرکس توسط یک کارتل ساختمانی اداره می شود که قوانین را می‌نویسد و بودجه عمومی را به نفع خود اختصاص می‌دهد.

سرگئی بویکو، که رئیس تلاش‌های مخالفان در شهر سیبری است، روز یکشنبه طرفداران خود را به پاکسازی مافیا از نووسیبیرسک دعوت کرد.

هفته گذشته، سه فعال مخالف در نووسیبیرسک پس از پرتاب یک شیشه حاوی مایع ناشناخته توسط مهاجمان به داخل دفتر خود، بیمار شدند.

جدا از نووسیبیرسک، مقامات نتایج سیبران ایرکوتسک را که حزب کمونیست یک چالش جدی علیه رئیس جمهور مورد حمایت کرملین را آغاز کرده است، مشاهده خواهند کرد.

در شمال روسیه، خشم محلی نسبت به برنامه‌های دفن زباله، نارضایتی سایر نامزدهای مورد حمایت کرملین را تهدید می‌کند.

به طور جداگانه، اعتراضات گسترده در خبروفسک، خاور شرقی روسیه، در ماه دوم پس از دستگیری و جایگزینی کرملین به عنوان فرماندار مخالف انتخاب شده محلی ادامه دارد.

انتخابات امسال بیش از یک روز رای گیری معمولاً طی سه روز برگزار شده و در روز یکشنبه به پایان رسیده است. مقامات گفتند که این اقدامات به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا ضروری است اما مخالفان معتقدند که این اقدامات فرصت فریب دادن را افزایش می‌دهد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments