۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر :

زیرساخت‌های ارتباطی در روستاهای جم تقویت می شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در روستاهای جم خبر داد و گفت: سرویس اینترنت پر سرعت در روستای تل حاج نوشاد در این شهرستان برقرار شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان با اعلام این خبر گفت: با تقاضای شورای روستای تل حاج نوشاد و پیگیری فرماندار جم در خصوص ناپایداری پوشش همراه در روستای تل حاج نوشاد، تقویت پوشش ارتباطی در شهرستان جم با هدف توسعه و تقویت زیرساخت های ارتباطی روستاهای جم و بهینه سازی پوشش اینترنتی روستای تل حاج نوشاد در دستور کار اداره کل ارتباطات بوشهر قرار گرفت.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۳ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان بوشهر دارای سرویس اینترنت پرسرعت هستند، اظهار کرد: با اعزام تیم فنی و بررسی پوشش اینترنت همراه در روستای تل حاج نوشاد، پوشش سرویس اینترنت پر سرعت در این روستا برقرار شد.

وی افزود: در گذشته شکاف‌هایی میان گروه‌های مختلف جامعه در دسترسی به اینترنت وجود داشت و یکی از این شکاف‌ها، فاصله‌ی میان ضریب نفوذ اینترنت در مناطق روستایی و شهری بود که با راه اندازی سایت های ارائه دهنده سرویس پهن باند در روستاهای استان شاهد کاهش سطح اختلاف ارتباطی در میان شهر و روستا هستیم.

مدیرکل ارتباطات بوشهر تصریح کرد: گسترش و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی اعم از پوشش اینترنت  و تلفن همراه در مناطق روستایی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در همین راستا تلاش‌های مستمری توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در نقاط مختلف استان صورت گرفته و پروژه های مهمی را در دست اجرا داریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x