۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

زیردریایی هسته‌ای ایالات متحده در میان تنش‌ها از تنگه هرمز عبور می‌کند!

یک زیردریایی موشکی هدایت شونده هسته‌ای آمریکایی روز دوشنبه راه آبی حیاتی استراتژیک بین ایران و شبه جزیره عربستان را پیمود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، نیروی دریایی ایالات متحده گفت، یک زیردریایی موشکی هدایت شونده هسته‌ای آمریکایی روز دوشنبه راه آبی حیاتی استراتژیک بین ایران و شبه جزیره عربستان را پیمود، اعلامیه نادری که در میان افزایش تنش‌ها با ایران صورت می‌گیرد.

ناوگان پنجم نیروی دریایی مستقر در بحرین گفت: زیردریایی موشکی هدایت شونده کلاس اوهایو USS Georgia با همراهی دو ناو جنگی دیگر از تنگه هرمز عبور می‌کند، یک گذرگاه باریک که یک پنجم منابع نفت جهان از آن عبور می‌کند.

ترانزیت غیرمعمول در آب‌های کم عمق خلیج فارس، با هدف تأکید بر قدرت نظامی آمریکایی‌ها در منطقه، در پی شهادت ماه گذشته‌ی شهید محسن فخری زاده، دانشمند ایرانی به نام غرب به عنوان رهبر برنامه هسته‌ای نظامی منحل شده جمهوری اسلامی انجام شد.

ایجاد تنش توسط زیردریایی آمریکایی ناوگان پنجم در منطقه

این همچنین دو هفته قبل از سالگرد حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در ژانویه که سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده ارشد ارتش ایران را به شهادت رساند، رخ می‌دهد. ایران قول داده است انتقام هر دو قتل و شهادت را بگیرد.

زیردریایی آمریکایی و ناوگان پنجم

حضور ناوچه موشکی بالستیک کلاس اوهایو در آبراه‎های خاورمیانه نشان دهنده تعهد نیروی دریایی ایالات متحده به شرکای منطقه‌ای و امنیت دریایی است. نیروی دریایی ارتش آمریکا به خیال خود آمادگی خود را برای دفاع در برابر هرگونه تهدید در هر زمان نشان می‎دهد. نیروی دریایی ارتش افزود: ناو آمریکایی جورجیا به ۱۵۴ موشک کروز حمله زمینی توماهاوک مسلح است و می‎تواند میزبان ۶۶ نیروی عملیات ویژه باشد.

در اوایل این ماه، ارتش ایالات متحده در مأموریتی که مقامات آمریکایی آن را پیام بازدارندگی برای ایران توصیف کردند، دو هواپیمای بمب افکن را به خاورمیانه بردند. نمایش قدرت نظامی به معنای تعهد تداوم ایالات متحده در خاورمیانه است حتی اگر دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور هزاران سرباز را از عراق و افغانستان بیرون بکشد.

ناوگان پنجم ۲.۵ میلیون مایل مربع (۶.۵ میلیون کیلومتر مربع) مساحت دارد و از خلیج فارس ، دریای سرخ، خلیج عمان و مناطقی از اقیانوس هند عبور می‌کند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x