۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
نماینده مردم اهواز در مجلس:

زندگی ساکنان ۷۲ روستا در خوزستان در خطر است/ مدیران پروازی روی سر اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات شهر های جنوبی بویژه خوزستان و اهواز ناشی از تصمیمات جزیره ای و بخشی است که امروز زندگی مردم را تهدید می کند.

مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، درباره اینکه چرا محرومیت زدایی در مورد شهرهایی نظیر اهواز و خرمشهر و عمدتا شهرهای جنوبی کند پیش می رود، توضیح داد: یکی از نکاتی که باید در آن بازنگری شود نگاه های جزیره ای و بخشی در کشور است که به طور حاص مصداق آن را می توان در عدالت برنامه ریزی ای که هم دولت ها و هم مجلس دارد، می توان دید.

وی ادامه داد: یعنی دولت باید برنامه ها و لوایحی را ارائه کند که از کل مناطق محرومیت زدایی کند. اگر به سیستان و بلوچستان هم نگاه کنید، استان های غربی را ببینید و بالاخره استان غیرقابل پذیرشی مانند خوزستان با منابع غنی و دارا بودن ۷۸ درصد مجموع نفت و گاز کشور، کشاورزی و بنادر و ۳/۱۴ درصد تولید ناخالص ملی نشان می دهد نگاه های جزیره ای و بخشی ای که در مجلس برای قوانین یا بودجه هایی که تخصیص داده می شد اتفاق افتاد، به این نگاه نکردند که استان خوزستان یا استان هایی نظیر آن عقب افتادگی ای در حوزه زیرساخت ها داشتند.

یوسفی با تامید بر اینکه یکی از مشکلات اصلی مردم خرمشهر موضوع آب است، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰۲ روستا در این شهر بدون آب آشامیدنی سالم هستند یعنی زندگی انسان های ساکن در این روستاها در خطر است!

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه جمع آوری فاضلاب هم دچار مشکلات عدیده ای هستیم و متاسفانه سال گذشته ۵/۱ تا ۲ متر فاضلاب در خانه های مردم بود. اصلا تصور این اتفاق هم مشکل است.

وی با انتقاد از حضور مدیران پروازی در استان، اضافه کرد: وقتی به هیات مدیره شرکت های بزرگ مادرتخصصی، پتروشیمی ها، فولادها و نفتی ها نگاه می کنیم می بینیم که هیچکدام از اعضای هیات مدیره آنها خوزستانی نیستند. اخیرا در یکی از پتروشیمی ها جوان ۳۰ ساله ای منصوب شده که آشنایی به خوزستان هم ندارد! یعنی یک فرد با تجربه ای در این استان وجود نداشته که این جوان سمت گرفته است!

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x