۰۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱

زلزله ۵.۳ ریشتری در قطور/اعلام آماده باش به دو استان آذربایجان شرقی و کردستان

در پی زمین لرزه ۵.۳ ریشتری در کشور ترکیه در فاصله ٢٢کیلومتری قطور استان آذربایجان غربی که در عمق ١٠ کیلومتری زمین به وقوع پیوست، تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه اعزام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال احمر با اشاره به زلزله ۵.۳ ریشتری در مرز ایران و ترکیه در قطور آذربایجان غربی گفت: با وقوع زمین لرزه ۵/٣ ریشتری بخش قطور در استان آذربایجان غربی ۴ شهرستان ارومیه، سلماس، چالدران و چایپاره به حالت آماده باش در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

به گفته محمدی، با توجه به وقوع زلزله ۵.۳ ریشتری در قطور از توابع آذربایجان غربی ۴ شهرستان آذربایجان غربی و ۲ شهرستان از کردستان به حالت آماده‌باش درآمدند.

وی گفت: علاوه بر آماده‌باش شهرستان خوی و ۴ شهرستان دیگر در استان آذربایجان غربی هم تیم‌های عملیاتی شهرستان‌های شبستر، جلفا، مرند و تبریز در استان آذربایجان شرقی و دو شهرستان سقز و بانه که هم مرز با آذربایجان غربی هستند با اعلام وضعیت زرد در استان کردستان به حالت آماده‌باش درآمدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: همچنین طبق گزارش تیم‌های ارزیاب این زلزله تاکنون خسارت جانی برجا نگذاشته است و تنها منجر به تخریب دو خانه در روستای شریف‌آباد شده است.

گفتنی است؛ مطابق گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری، زلزله ۵.۳ ریشتری در کشور ترکیه، و نزدیکی قطور در استان آذربایجان غربی در ساعت ۱۴:۳۳:۲۹ امروز پنحشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ به طول جغرافیایی: ۴۴.۱۵، عرض جغرافیایی: ۳۸.۵۱ و عمق ۱۰ کیلومتر سطح زمین به وقوع پیوسته است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments