۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
استرداد ۵۰ متهم فراری به کشور

رییس پلیس بین‌الملل ناجا خبر داد:

رییس پلیس بین‌الملل ناجا از استرداد ۵۰ متهم فراری به کشور در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار‌ هادی شیرزاد درنشست خبری که پیش از ظهر امروز خود که در مقر پلیس بین‌الملل ناجا برگزار شد، گفت: در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال میزان استرداد مجرمان خارج از کشور  ۲۹۱ درصد افزایش داشته و شمار آن به ۵۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: ۶۸ درصد از این افراد مرتکب جرائم اقتصادی نظیر کلاهبرداری و … بوده و مابقی مرتکب جرائمی‌همچون قتل، آدم‌ربایی و … بوده‌اند.

وی در مورد صدور اعلان قرمز برای فعالان ضد انقلاب در خارج از کشور اظهارکرد: یکی از چالش‌هایی که میان کشورهای عضو اینترپل وجود داشت، این بود که همه در مورد قوانینی به اشتراک برسند که ناقض مقررات داخلی ان کشورها نباشد، بنابراین برای افرادی که مرتکب اقدامات مجرمانه، خشونت‌آمیز، تهدید و دعوت به خشونت کنند اعلان قرمز صادر خواهد شد.

رییس پلیس بین‌الملل ناجا در مورد اعلان قرمز برای اعضای گروهک تروریستی منافقین اظهار کرد: برای بسیاری از اعضای این گروهک اعلان قرمز صادر شده است و اتفاقا در صدر اولویت برخورد از سوی کشورهای عضو اینترپل قراردارند. برای بیش از ۱۲ نفر از سرکردگان این گروهک اعلان قرمز صادر شده و علاوه بر آن برای شمار زیادی از اعضای آنها نیز این اعلان صادر شده است. چرا که گروهک منافقین یک گروه تروریستی است و اقدامات بسیاری انجام داده است.

سردار شیرزاد درباره اینکه ایا برای اعضای گروهک منافقین و مجریان خارج نشین همانند محمد حسینی و … که دعوت به خشونت کرده‌اند، اعلان قرمز صادر خواهد شد، گفت: در مورد تمام این افراد  پیگیری برای صدور اعلان قرمز در دستور کار پلیس بین‌الملل قرار دارد.

رییس پلیس بین‌الملل ناجا در مورد آخرین وضعیت محمود خاوری نیز گفت: ما اعلان قرمز برای این فرد را حفظ کرده‌ایم و این اعلان حفظ خواهد شد.

سردار شیرزاد از صدور اعلان قرمز برای مرجان شیخ‌الاسلامی‌خبر داد و گفت: برای مجرمانی که قوه قضاییه دستور دهد، ما پیگیری می‌کنیم که اعلان قرمز صادر شود.

وی در مورد صدور اعلان قرمز برای روح‌اله زم ادمین کانال آمدنیوز، اظهارکرد: به طورکلی برای افرادی که مروج اقدامات خشونت آمیز، خرابکارانه و تروریستی باشند، اعلان قرمز صادر خواهد شد و پیگیر هستیم تا برای روح اله زم نیز با توجه به اقداماتی که انجام داده این اعلان صادر شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments