۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
باحکم معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت منصوب شد

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی، دکتر محمدرضا منظم اسماعیل‌پور را به عنوان رییس دفتر توسعه فناوری سلامت منصوب کرد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمدرضا منظم اسماعیل‌پور

استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

با عنایت به تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی به موجب این ابلاغ بعنوان «رییس دفتر توسعه فناوری سلامت» منصوب می گردید. انتظار دارم با روحیه چابک و جهادی ضمن ساماندهی امور آن دفتر و حوزه‌های مرتبط بویژه موارد مربوط به تسهیل فعالیت‌های دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه نوآوری و فناوری با رویکرد حمایتی نسبت به موارد ذیل اقدام فرمائید:

  • طراحی، تدوین و پیشنهاد برنامه‌ها و روش‌های نوین در حمایت از توسعه فناوری سلامت در سطح دانشگاههای علوم پزشکی و سایر دانشگاههای کشور.
  • ارزیابی، نظارت و هدایت برنامه ها و فعالیتهای حوزه فناوری در سطح ستاد و حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاههای علوم پزشکی کشور.
  • توجه ویژه به استفاده از ظرفیت های تحقیقاتی و فناورانه در مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی با رویکرد مسئله محور و هدایت فعالیت های فناورانه به سمت نیازهای جامعه و نظام سلامت .
  • تخصیص بودجه و منابع بر اساس رویکرد مبتنی بر برنامه و نظارت بر فرآیند تخصیص و مصارف بودجه و منابع مبتنی بر عملکرد و سنجش.
  • استفاده از ظرفیت فناوران و اعضای هیأت علمی در تسهیل و هدایت زیرساخت ها در مسیر توسعه قابلیت ها و پیشبرد اهداف و تحقق دانشگاه های نسل سوم.
  • برنامه‌ریزی و نظارت بر فعالیتهای حوزه فناوری سلامت و هدایت و راهبری نهادها و مجموعه¬های مرتبط.
  • استفاده از همگرایی و هم افزایی میان سایر وزارتخانه ها و نهادهای بین بخشی و همچنین معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تحقق اهداف کلان نظام سلامت در حوزه فناوری سلامت.
  • فراهم نمودن زمینه های لازم جهت عملیاتی نمودن چرخه علم تا ثروت و فرآیند از ایده تا محصول و رویکرد پژوهش  تا بازار با استفاده از ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی و سایر دانشگاههای کشور ضمن توجه به جایگاه ارزشمند بین‌المللی ایران.

توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت دارم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments