۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

رگبار باران و وزش باد شدید در استان‌های ساحلی خزر، تهران و ۱۲ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای برخی مناطق کشور همراه با باران، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی کرد و از افزایش محسوس دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۲۲ اردیبهشت و روزهای آتی، اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب در مناطقی از استان‌های ساحلی خزر، استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان، مرکزی، قم، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، کرمان، شمال و شرق فارس، غرب یزد، شرق چهارمحال‌و‌بختیاری و کهگیلویه‌وبویراحمد، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد که در برخی از مناطق همراه با خیزش گردوخاک است.

رفیعی ادامه داد: روزهای پنجشنبه و جمعه علاوه بر استان‌های ذکر شده، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در استان‌های اردبیل، آذربایجان‌شرقی و آذربایجان غربی، پیش‌بینی شده است.

وی افزود: برای روزهای شنبه و یکشنبه در استان‌های واقع در دامنه های البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش پیش‌بینی شده است.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل، وزش باد شدید و خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. از نظر شرایط دمایی در دو روز آینده در استان‌های اردبیل و استان های غربی سواحل خزر، افزایش محسوس دما را داریم.

وی توضیح داد: تهران امروز ابری است که در برخی از ساعت‌ها افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد.حداکثر دما در تهران ۲۹ درجه و حداقل دما به ۱۸ درجه رسید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments