۰۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱

روی‌گردانی مردم تهران از اصلاح طلبان شورای شهر

در این دوره از انتخابات، 6 نفر از اعضای شورای شهر فعلی تهران حضور داشتند که آرای بسیار پایین آنها، گویای روی‌گردانی مردم تهران به‌دلیل ضعف شدید عملکرد آنها در 4ساله اخیر مدیریت شهر تهران بوده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ فرمانداری تهران شب گذشته آراء ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران را اعلام کرد و همان‌طور که انتظار می‌‌رفت با توجه به عملکرد ضعیف و ناکارآمدی شورای شهر فعلی تهران، شهروندان تهرانی این بار به هیچ یک از اعضای این شورا اعتماد نکردند.

در این دور از انتخابات، لیست شورای ائتلاف با سرلیستی مهدی چمران و با حضور کاندیداهای جوان و باتجربه با شعار “دوباره خدمت، تهران سربلند” پا به عرصه انتخابات گذاشتند و در نهایت لیست ۲۱نفره این ائتلاف به ششمین دوره شورای شهر تهران راه پیدا کرد.

در مقابل لیست ائتلاف، لیست جبهه اصلاح‌طلبان با عنوان “لیست جمهور” قرار داشت که ترکیب این لیست شامل ۶ نفر از اعضای فعلی شورای شهر تهران و سایر افراد وابسته به اصلاح‌طلبان بود که این لیست با حمایت چهره‌های سرشناس اصلاحات وارد عرصه انتخابات ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران شد اما این بار شهروندان تهرانی به هیچ یک از کاندیداهای حاضر در این لیست، اعتماد نکردند و در نهایت این لیست با کسب آراء بسیار ضعیف از ورود به عرصه مدیریت شهر تهران حذف شد.

در این دوره از انتخابات، ۶ نفر از اعضای شورای شهر فعلی تهران حضور داشتند که آرای بسیار پایین آنها، گویای روی‌گردانی مردم تهران به‌دلیل ضعف شدید عملکرد آنها در ۴ساله اخیر مدیریت شهر تهران بوده است. در این انتخابات «علی اعطا» صرفاً ۳۲ هزار و ۶۱۸ رأی، «محمد علیخانی» ۲۵ هزار و ۴۷۸ رأی، «افشین حبیب‌زاده» ۲۸ هزار و ۹۷۰ رأی، «مجید فراهانی» ۲۶ هزار و ۴۰ رأی، «محمد سالاری» ۳۶ هزار و ۵۵۶ و الهام فخاری ۲۵ هزار و ۸۵۵ رأی کسب کردند و با این حساب از ورود به شورای شهر تهران در دوره بعد بازماندند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments