۰۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

روسیه سیاست تحریم و ائتلاف‌سازی را اشتباه دانست

معاون اول نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه کشورش حامی‌چند ‌جانبه‌گرایی است، گفت: سیاست محرومیت، تحریم و ائتلاف‌سازی اشتباه است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، دیمیتری پولیانسکی عصر جمعه در نشست خبری خود که به مناسبت هشتادمین سالگرد جنگ جهانی دوم برگزار شد، افزود: ما خواستار یک اروپای ضعیف نیستیم. ما می‌خواهیم اروپایی قوی داشته باشیم و می‌خواهیم روسیه بخشی از این اروپا باشد. وی ادامه داد: پس از سال ۲۰۰۴، گفتارهای اتحادیه کشورهای اروپایی بسیار تغییر کرده است و روسیه در بسیاری از کشورها به صورت یک دشمن به تصویر کشیده می‌شود.

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد به شکل گیری نئونازیسم در جهان اشاره کرد و گفت: مدارا در برابر تجلیل از نئو نازیسم نگران کننده ترین روند است. اگر ما نقاب از چهره‌اش برنداریم و نگوییم که تحمل این چیزها را نداریم، در آینده همه ما با مشکلات بزرگی روبرو خواهیم شد و استانداردهای دوگانه در این رابطه وجود خواهد داشت.

پولیانسکی با اشاره به اظهارات سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: همانگونه که وزیر خارجه روسیه تاکید کرده است سیاست محرومیت ، تحریم‌ها و ایجاد ائتلاف‌ها، اشتباه است.

وی تصریح کرد: ما طرفدار چند جانبه گرایی هستیم. ما می‌توانیم با ایجاد اتحادیه‌های فراگیر و نه اتحادیه‌های انحصاری، با مشکلات کنار بیاییم. ما نمی‌خواهیم امنیت برخی از کشورها را با هزینه دیگران تضمین کنیم.

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد درباره اقدامات پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هم گفت: ناتو از نخستین اقدامات جنگ سرد است. هنگامی‌که جهان شروع به تغییر کرد ، یک توافق صورت گرفت؛ اگر ذهنیت جنگ سرد از بین می‌رفت ، این دو پیمان از موجودیت ساقط می‌شدند، یکی از آنها پیمان ورشو بود ، که این در مورد پیمان ورشو رخ داد اما برای پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو اینگونه نشد.

پولیانسکی افزود: به نظر شما ما باید چگونه شاهد وجود یک بلوک نظامی‌مخالف روسیه باشیم که یک ایدئولوژی ضد روسی دارد، روسیه را به عنوان یک حریف و دشمن نگه می‌دارد و در نزدیکترین نقطه به مرزهای ما، پایگاه‌ها و تاسیسات نظامی‌دایر می‌کند؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان ملل متحد از روسیه برای شرکت در مراسم هشتادمین سالگرد جنگ جهانی دوم که در لهستان برگزار خواهد شد، دعوت کرده است، گفت: تنها ۱۰ سال از زمانی که ما چنین نشستی را دایر می‌کردیم، گذشته است. به روشنی نشان می‌دهد که یک انتقال بزرگی در جهان رخ داده که بسیار هشدار دهنده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments