۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸

روسیه به رایزنی‌های سفیر ایالات متحده در واشنگتن امیدوار است

روسیه روز پنجشنبه اظهار امیدواری كرد كه سفیر آمریكا جان سالیوان در زمان مشورت با اعضای دولت جو بایدن در میان اختلافات دیپلماتیک با مسكو وقت خود را در واشنگتن به طور مفیدی استفاده كند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Reuters،  روسیه می‌گوید امیدوار است رایزنی‌های سفیر ایالات متحده در واشنگتن بی‌نتیجه نماند.

روسیه روز پنجشنبه اظهار امیدواری کرد که سفیر آمریکا جان سالیوان در زمان مشورت با اعضای دولت جو بایدن در میان اختلافات دیپلماتیک با مسکو وقت خود را در واشنگتن به طور مفیدی استفاده کند.

سالیوان روز سه شنبه گفت که چند هفته پس از آنکه کرملین به واشنگتن وی را در میان بحران دیپلماتیک بین دو کشور فراخواند، این هفته برای مشاوره به ایالات متحده سفر خواهد کرد. خبرگزاری TASS به نقل از یک منبع گزارش داد که سالیوان روز پنجشنبه روسیه را ترک کرد.

تحریم‌های ایالات متحده در برابر روسیه…

ماه گذشته پس از اینکه بایدن گفت فکر می‌کند همتای روسی وی ولادیمیر پوتین یک قاتل است، این کشور سفیر خود در واشنگتن را فراخواند و هفته گذشته دو کشور یکدیگر را تحریم کردند.

اختلافات روسیه و ایالات متحده

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهارنظری گفت امیدوار است که سفر سالیوان به ایالات متحده اتلاف وقت نباشد.

RIA به نقل از ماریا زاخاروا در تلویزیون دولتی گفت: رایزنی‌ها با سفیر ما به طور فعال در روسیه در حال انجام است.

وی ادامه داد: ما امیدواریم که سفیر ایالات متحده وقت خود را به طور مفیدی در واشنگتن بگذراند و او در مشاوره با ارگان‌هایی که بر روابط دو جانبه با روسیه نظارت می‌کنند تمرکز کند تا به نوعی موضعی را تنظیم کند که منجر به ایجاد یک بن بست نشود.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x