۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

روحانی به جای «سیاسیون» با «خانه احزاب» دیدار کند

نایب رئیس خانه احزاب گفت: رئیس‌جمهور به جای آنکه جلساتی با شخصیت‌های سیاسی داشته باشد با اعضای خانه احزاب دیدار کند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، قدرتعلی حشمتیان «چرا علی رغم اینکه خانه احزاب در دولتِ حجت الاسلام روحانی احیا شد اما رئیس جمهور وقتی به نهاد «صنفی» احزاب اختصاص نمی‌دهد؟»، اظهار داشت: دولتی که خانه احزاب را در راستای تحقق شعار تبلیغاتی خود احیا کرد باید وقتی را به خانه احزاب اختصاص می‌داد اما متاسفانه تاکنون این وقت تعیین نشده است.

حشمتیان افزود: البته اخیرا و در آستانه انتخابات مجلس، ۱۰ نفر از اصولگرایان، ۱۰ نفر از اصلاح طلبان و ۱۰ نفر از مستقلین با وزیر کشور دیدار کرده بودند اما این دلیل نمی‌شود که رئیس جمهوری وقتی اختصاص ندهد، باید وقتی تعیین کنند تا احزاب بتوانند نظرات خود را بیان کنند. شاید به دلیل مشغله‌ای که دارند تاکنون به ما(خانه احزاب) وقت نداده اند.

وی اظهار داشت: انتظار داریم روحانی بیشتر به خانه احزاب توجه کند به همین جهت به موضع گیری اخیر رئیس دفتر رئیس جمهور در قبال خانه احزاب  نقد وارد است (اینجا بخوانید) و باید رئیس جمهور در اولین فرصت با خانه احزاب دیدار کند تا احزاب و کنشگران سیاسی دیدگاه‌ها و نظرات خود را به صورت رو در رو بیان کنند.

نایب رئیس دوم خانه احزاب تصریح کرد: «روحانی» به جای آنکه جلساتی با شخصیت‌های سیاسی داشته باشد با خانه احزاب و دبیران کل احزاب دیدار کند.

حشمتیان به انتقاد از تکثر احزاب و تشکل‌های سیاسی پرداخت و با بیان اینکه همین تکثر باعث می‌شود مسئولان و مردم نسبت به تحزب اهمیت نشان ندهند، خاطرنشان کرد: ما پیش از این ۲۵۶ حزب و تشکل سیاسی داشتیم که به ۱۱۶ حزب رسید، هرگاه تعداد احزاب کاهش پیدا کند و به تعداد انگشتان دست برسد قطعا توجه دولتمردان جلب می‌شود.

وی درباره مطالبه خانه احزاب از رئیس جمهور گفت: یکی از مطالبات اصلی این است که به نظرات احزاب توجه کنند، با اسم احزاب در تبلیغات انتخاباتی شرکت می‌کنند اما به محض اینکه به قدرت می‌رسند احزاب را نادیده می‌گیرند.

نایب رئیس خانه احزاب گفت: حرف ما این است، همان گونه که در انتخابات از احزاب کمک و یاری می‌گیرید در دوران مسئولیت هم به احزاب و نهاد صنفی احزاب توجه کنید.

حشمتیان با بیان اینکه دفاتر خانه احزاب در ۱۷ استان افتتاح شده است و دیدارهایی هم با استانداران انجام شده است، اظهار داشت: باردیگر خواهان توجه رئیس جمهور به خانه احزاب و تعیین وقت از سوی دفتر او برای برگزاری این دیدار شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of