۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

روایت جالب خانم کلین‌شیت ایران از یک رکوردشکنی تاریخی

زهرا خواجوی رکورددار کلین‌شیت در فوتبال ایران توضیحات جالبی در خصوص عملکرد فوق العاده‌اش در فوتبال بانوان داد.

به گزارش گروه وزرشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، زهرا خواجوی دروازه بان تیم فوتبال وچان کردستان که توانست با ۹۵۳ دقیقه گل نخوردن در لیگ فوتبال بانوان رکورد کلین شیت فوتبال ایران را از آن خود کند، در خصوص روندی که برای پیشرفت در فوتبال طی کرده و رکوردی که به تازگی به نام خود ثبت کرده صحبت کرد.

او که در برنامه دنیای ورزش تلویزیون اینترنتی تیوا حضور پیدا کرده بود در این خصوص گفت: من ورزش را از سن ۹ سالگی در رشته هندبال شروع کردم و به همین دلیل سر از سالن‌های فوتسال درآوردم.چون هنوز آکادمی‌فوتبال بانوان احداث نشده است،هرکسی که می‌خواهد وارد فوتبال شود باید از فوتسال شروع کند.من بعد از دو سال به تیم ملی زیر ۱۴ ساله‌ها دعوت شدم و در تیم ملی زیر ۱۶ ساله‌ها هم بازی کردم اما به عنوان دفاع آخر و نه دروازه بان.در ادامه در تیم پاس همدان با تشخیص سرمربی دروازه بان شدم و بعد از دو ماه به عنوان دروازه بان به اردوی تیم ملی زیر ۱۹ ساله‌ها دعوت شدم.

خواجوی ادامه داد: من با تغییر پستم خیلی مخالف بودم و پیشرفتم را در پست مدافع می‌دیدم.اما بعد که دیدم هیچ راه حلی ندارم،مجبور شدم دروازه بانی را بپذیرم و وقتی که به اردوهای تیم ملی دعوت شدم با قدرت به بازی درون دروازه ادامه دادم. من در سال ۹۳ در تیم پاس همدان به عنوان دروازه بان تست دادم و قبول شدم و از همان زمان در لیگ برتر فوتبال بانوان حضور دارم.دو سال در شهرداری بم بودم که پارسال به همراه این تیم قهرمان شدیم و امسال هم برای کسب تجربه بیشتر به تیم وچان کردستان پیوستم.

زهرا خواجوی در مورد رکوردی تاریخی که از خود به جای گذاشته گفت: باعث افتخارم است که رکورد بزرگان دروازه بانی ایران را شکسته ام.اما هرگز در ذهنم نبود که بخواهم این رکورد را بشکنم و مال خود کنم.وقتی دو بازی پشت سر هم گل نخوردم،همزمان شد با رکوردشکنی پیام نیازمند و بازتاب‌های گسترده آن در فضای مجازی. من همان جا با خودم عهد کردم که بتوانم این رکورد را بشکنم و خوشحالم که موفق به این کار شدم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x