۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

رهبر کره شمالی با نزدیک شدن دولت بایدن قدرت‌نمایی می‌کند!

کارشناسان می‌گویند که آخرین پیام کیم جونگ اون رهبر کره شمالی همانند روشن کردن آتشی در زیر دولت بایدن است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، کارشناسان می‌گویند که آخرین پیام کیم جونگ اون رهبر کره شمالی همانند روشن کردن آتشی در زیر دولت بایدن است.

خبرگزاری مرکزی کره روز شنبه، به نقل از بلومبرگ گزارش داد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ایالات متحده را بزرگترین دشمن خود خواند و متعهد شد که ضمن تقویت زرادخانه هسته‌ای پیونگ یانگ، واشنگتن را تحت سلطه خود درآورد.

اظهارات تهاجمی کیم، به ویژه سخنان مربوط به سلاح‌های هسته‌ای، توسط کارشناسان به عنوان پیامی برای دولت ورودی بایدن تلقی می‌شود.

رهبر کره شمالی و روشن کردن آتش در زیر دولت بایدن

آنکیت پاندا، یکی از اعضای ارشد استانتون در برنامه سیاست هسته‌ای در بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی، به بلومبرگ گفت: این آتشی را زیر دولت بایدن روشن می‌کند. وی ادامه داد: کیم صریحاً اظهار می‌دارد که اگر بایدن تصمیم نگیرد سیاست کره شمالی را در اولویت قرار دهد، پیونگ یانگ آزمایش و پیشرفت کیفیت هسته‎ای خود را از راه‌هایی که به طور جدی برای واشنگتن و سئول مضر است، از سر می‌گیرد.

رهبر کره شمالی و بایدن

Cheon Seong-whun، رئیس سابق موسسه تحقیقاتی اتحادیه ملی کره با بودجه دولت در سئول، افزود که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در تلاش است تا بایدن را تحت فشار قرار دهد تا کره شمالی را به عنوان یک کشور هسته‌ای بپذیرد و او انتظار دارد پیونگ یانگ با یک مجموعه تحریکات پس از انتقال کاخ سفید جلوتر برود.

بلومبرگ خاطرنشان کرد: این یک استراتژی جدید برای پیونگ یانگ نیست که سابقه تلاش در تزلزل روسای جمهور جدید آمریکا را دارد. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق و ترامپ رئیس جمهور سابق دیگر هر دو کره شمالی را هنگام تصدی مقام خود دیدند که یک سری سلاح را آزمایش می کند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x