۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱

رقابت های گزینشی المپیک در قاره آسیا- قزاقستان

رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره آسیا در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد.

یه گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از فدراسیون کشتی، در پایان این مسابقات محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم ضمن کسب سهمیه المپیک به مدال طلا نیز دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول و کمتر از یک دقیقه با نتیجه ۸ بر صفر شروز اوچیلوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل احمد داحشان از اردن با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله آشو دارنده مدال برنز آسیا از هند را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و ضمن راهیابی به دیدار فینال، سهمیه المپیک توکیو را نیز کسب کرد. وی در دیدار فینال هان سو ریو قهرمان جهان از کره جنوبی را با نتیجه ۹ بر صفر غلوب کرد تا ضمن کسب مدال طلا و سهمیه المپیک، تمامی حریفان خود را با امتیاز عالی از پیش رو بردارد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری در کشتی نخست با نتیجه ۹ بر صفر شاگلدی آنایف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل فی پنگ دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب و سهمیه المپیک را از دست داد. نوری با این شکست به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با توجه به آسیب دیدگی مقابل جین هیوک کیم از کره جنوبی است حضور نیافت و پنجم شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با با نتیجه ۱۰ بر ۲ یانان چن از چین را مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به دیدار فینال راه یافت. ساروی در دیدار فینال مقابل اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و صاحب مدال طلا شد.

اسامی نفرات برتر این رقابت ها که نفرات اول و دوم آن صاحب سهمیه المپیک شدند،  به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: ۱- ژولامان شارشنبیکوف (قرقیزستان) ۲- سایلیک والیهان (چین) ۳- فیروز میرزا رجب اف (تاجیکستان) و هان جائه گیونگ (کره جنوبی)
۶۷ کیلوگرم: ۱- محمدرضا گرایی (ایران) ۲ – هان سو ریو (کره جنوبی) ۳- آشو (هند) و آرام واردانیان (ازبکستان)
۷۷ کیلوگرم: ۱- آکژول محموداف (قرقیزستان) ۲– شوهی یابیکو (ژاپن) ۳- سینگ گورپریت (هند) و هوجون ژانگ (چین)
۸۷ کیلوگرم: ۱- نورسلطان تورسینوف (قزاقستان) ۲- فی پنگ (چین) ۳- ماساتو سومی (ژاپن) و جین هیوک کیم (کره جنوبی)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (ایران) ۲– اوزور ژوژوپبیکوف (قرقیزستان) ۳- یانان چن (چین) و سی یئول لی (کره جنوبی)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- مومینجان عبداله یف (ازبکستان) ۲ – مین سئوک کیم (کره جنوبی) ۳- لینگ ژئی منگ (چین) و ناوین (هند)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments