۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر خبر داد:

رفع ۱۰ هزار خطر شناسایی‌شده بوستان‌های تهران

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از نظارت شورای شهر برای رفع 10هزار خطر شناسایی شده، در بوستان‌ها خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، الهام فخاری با اشاره به گزارش کمیته ایمنی شورای شهر مبنی  بر  وجود  ۱۰ هزار خطر در پارک‌های شهر تهران گفت: ایمن سازی زمین‌های بازی و بوستان‌ها جز شاخص‌های شهر دوست دار کودک است. حدود ۱۰ سال قبل، تهران به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی شد و تا کنون باید شاخصه‌های تحقق این شهر، عملیاتی می‌شد.

وی با بیان اینکه مناسب سازی و ایمن سازی فضاهای عمومی‌برای کودکان از بوستان‌های بزرگ فرامنطقه ای آغاز شد، گفت:  در یک دوره اقدامات جدی در راستای ایمنی سازی زمین‌های بازی بوستان‌ها انجام شد؛ بگونه‌ای که از فوم فشره برای کف سازی زمین‌های بازی استفاده کرده و جنس وسایل بازی نیز تغییر کرد، اما دقت داشته باشید که موفقیت این مهم در گروی نظارت و پایش مستمر است.

فخاری با بیان اینکه واحدهای مختلف شهرداری در امر پایش و نگهداشت فضاهای مناسب سازی شده باید ورود می‌کردند، گفت: شهرداری باید نقاط خطرساز فضاهای عمومی، نور پردازی، بازبینی تجهیزات برقی، رفع چاله و فرورفتگی زمین  و… را به صورت  دائم پایش کند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به گزارش منتشره در مورد وجود ۱۰ هزار خطر در پارک‌ها، با بیان اینکه گزارش کمیته ایمنی شورا نشان می‌دهد که هنوز هم کاستی‌هایی وجود دارد، گفت: به نظر می‌رسد با توجه به گستردگی تهران ایجاب می‌کند تا شهرداری با اتکا به  الگوهای مشارکتی از مردم برای شناسایی نقاط پرخطر و همچنین تلاش شهرداری برای رفع آن، استفاده کند تا مردم در گزارش دهی کاستی‌ها کمک کند.

فخاری با بیان اینکه متاسفانه شهرداری حداقل در این دوسال که شعار مشارکت مدنی بیشتر مورد تاکید است،  به سمت الگوهای بهره برداری از مشارکت مردم نرفته  است، گفت: البته برخی مناطق با اتکا به  فضاهای عمومی‌همچون مساجد،  پاتوق‌های محلی را برای ایجاد ارتباط با مردم  ایجاد کردند که رویکرد عمده آنها در مورد پروژه‌هایی عمرانی است اما می‌توان ضمن فراگیر کردن اینگونه جلسات محلی،‌ از مردم خواست تا به شهرداری در شناسایی نقط پرخطر و رفع آن کمک کنند.

وی افزود: شورای شهر تهران به عنوان نهاد نظارتی شهرداری،‌ رفع  ۱۰ هزار خطر  اعلامی‌در بوستان‌ها را  براساس اولویت مورد به مورد پیگیری می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments