۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:

رعایت ۸۲ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر اداره‌ها با 82.35 درصد و آرامستان‌ها با 82.10 درصد، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر سیما سادات لاری درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی بیان کرد: پس از اداره‌ها و آرامستان‌ها، رستوران‌ها با ۷۷.۲۷ درصد و داروخانه‌ها با ۷۶.۵ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنان نانوایی‌ها و پاساژها درصدهای کمی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی را داشته و تقاضای ما این است که به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

معاون وزیر بهداشت درباره میزان افزایش استفاده از ماسک نیز گفت: تا ۲۴ تیر ماه مردم در مراکز و اماکن عمومی حدود ۶۶.۸۴ درصد از ماسک استفاده می‌کردند که این میزان تا اول مرداد به ۶۸.۲۳ درصد و در هفتم مرداد ماه به ۷۲.۹۸ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همچنان افراد شاغل و کارمندان در اداره‌ها و موسسه‌ها و بانک‌ها بیشترین میزان استفاده از ماسک در کشور را دارند. به طوری‌که این میزان تا ۲۴ تیر ماه، ۸۲.۳۱ درصد بود و در اول مرداد ماه به ۸۶.۲۷ و در هفتم مرداد ماه به ۸۷.۵۶ درصد رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره روند میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور نیز اظهار کرد: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور تا ۲۷ اردیبهشت ماه حدود ۷۷.۵۷ درصد بود که این میزان تا ۱۵ خرداد ماه به حدود ۲۲.۶۶ درصد و تا ۲۱ خرداد ماه به ۱۷.۵۹ درصد رسید. این روند با توجه به نگرانی‌ها و ارائه آموزش‌ها و تشدید بازرسی‌ها به مرور روند صعودی گرفت و تا ۴ تیر ماه به ۲۶.۳۶ درصد و تا اول مرداد ماه به ۴۵ درصد و تا هفتم مرداد ماه به ۵۱.۸۱ درصد رسیده است.

لاری گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و همچنین شست‌وشوی مداوم دست‌ها، سه اصل مورد تاکید وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. از همه اصناف و مردم می‌خواهیم که این موارد را جدی بگیرند تا با همکاری و همراهی یکدیگر، زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of