۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
مدیرکل ارتباطات و فناوری گیلان مطرح کرد:

رشد ۲۶ درصدی ظرفیت ورودی شبکه انتقال دیتای گیلان

مدیرکل ارتباطات و فناوری گیلان با اشاره به افزایش ظرفیت شبکه انتقال استان به بیش از 710 گیگابیت بر ثانیه در اسفند ماه 99 گفت: این رقم نسبت به دوره مشابه در سال گذشته بیش از 26 درصد رشد داشته است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری گیلان با اشاره به اینکه افزایش ظرفیت شبکه انتقال این استان به دلیل توسعه زیرساخت‌های پهن باند ثابت و سیار و به تبع آن افزایش مشترکان دیتا است، گفت: عمده این رشد مربوط به تغییر الگوی مصرف مشترکان پس از شیوع ویروس کرونا در سطح استان بوده و در چند ماه اخیر رشد چشمگیری را نشان می دهد.

وی در خصوص میانگین رشد مصرف پهنای باند مشترکان هر یک از اپراتورها نسبت به اسفند ماه سال ۹۸ افزود: اپراتور همراه اول با هشت درصد رشد از ۲۶ به ۲۸ گیگابیت بر ثانیه، اپراتور ایرانسل با ۱۹۰ درصد رشد از ۲۶ به ۷۵ گیگابیت بر ثانیه، اپراتور رایتل با ۱۱۴ درصد رشد از ۱.۴ به ۳ گیگابیت بر ثانیه، شرکت مخابرات منطقه با ۵۳ رشد از ۲۷.۵ به ۴۲ گیگابیت بر ثانیه و شرکت های فراهم کننده دیتا (FCP) با ۳۰۰ درصد رشد از ۸ به ۳۲ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، ظرفیت پهنای باند ورودی استان گیلان را ۷۱۰ گیگابیت بر ثانیه عنوان کرد و گفت: در شرایط کنونی و با افزایش حضور مردم در منازل و استفاده از بستر اینترنت برای اموری همچون آموزش، دورکاری، سرگرمی و تماشای فیلم، پهنای باند مصرفی استان به رشد ۱۸۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش رسیده است.

توکلی با تاکید بر وجود دسترسی مناسب به زیرساخت‌های ارتباطی در استان و همچنین پیش بینی افزایش تقاضا افزود: تمهیدات لازم برای افزایش ظرفیت پهنای باند استان اجرایی شد و در حال حاضر ظرفیت پهنای باند ورودی استان مناسب و از زیرساخت های پایدار در استان برخوردار است.

وی در پایان از اپراتورهای تلفن همراه، ثابت و تمامی شرکت های فراهم کننده اینترنت درخواست کرد با توجه به وجود پهنای باند ورودی مناسب در استان، در صورتی که ظرفیت حداکثر پهنای باند ورودی هر یک از مجموعه ها در وضعیت اشباع قرار گرفته، سریع نسبت به افزایش آن اقدام کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x