۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴

رشد چشمگیر پرونده های ورودی به دادگستری

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر لزوم توجه به اتقان آرا از افزایش ۱۸ درصدی پرونده‌های وارده به دادگستری استان تهران در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ محمدجواد حشمتی مهذب، رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست ویدئوکنفرانسی که برای بررسی عملکرد ۴ ماهه دادگستری استان تهران برگزار شد، با اشاره به انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه، بر اجرای دستورات رئیس قوه قضائیه در شورای عالی قضائی تاکید کرد.

وی توجه به اتقان آرا را ضروری دانست و گفت: از جمله تأکیدات صورت گرفته جلوگیری از ایجاد هزینه‌های اضافه برای مردم است که در صورت توجه به اتقان آرا هم زحمت برای مردم کم می‌شود و هم از ورود پرونده‌ها به مراجع قضائی مختلف کاسته می‌شود.

حشمتی مهذب گفت: لازم است پرونده‌های قضائی در بدو تشکیل به طور مناسب و بدون نقص به مراجع مربوطه ارجاع شود.

وی همچنین از دادستان‌های عمومی و انقلاب در سطح استان تهران خواست تا به جمعیت کیفری در زندان‌ها و زندانیان توجه بیشتری داشته و نسبت به بازدید از زندان‌ها بیش از پیش اهتمام کنند.

حشمتی مهذب از افزایش ۱۸ درصدی پرونده‌های وارده به دادگستری استان تهران در ۴ ماهه ابتدای سال جاری خبر داد و استفاده از راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم را برای کاهش این روند ضروری دانست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments