۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲

رشد ٨٣ درصدی فروش و ١٧٧ درصدی سود خالص دوره ۳ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰

بررسی گزارش فعالیت دوره سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ شرکت توزيع داروپخش، گروه دارویی تامین - شستا از تحقق ١٣٠ درصدی هدف فروش سال و رشد ٨٣ درصدي نسبت به دوره مشابه سال قبل حکایت دارد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت؛ دکتر محمدرضا مرادی، مدیرعامل این شرکت در خصوص گزارش عملکرد سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ با اشاره به رشد ٨٣ درصدی فروش نسبت به دوره مشابه سال قبل، از رشد کلیه شاخص‌های مالی و عملیاتی شرکت خبر داد.

بر اساس این گزارش عملکرد فروش سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ شرکت توزیع داروپخش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رکورد ١٧.٣٩١.٨٣٩ میلیون ریال (دوره مشابه سال قبل ٩.۴٩٨.٢٨۵ میلیون ریال) رسیده که علاوه بر رشد ٨٣ درصدی، رکورد بالاترین رقم فروش ثبت شده در میان کلیه شرکتهای پخش فعال در صنعت داروئی کشور می باشد.

این شرکت علاوه بر حفظ جایگاه نخست پخش داروی کشور، با هدف گذاری استراتژیک در زمینه زنجیره تامین دارو، ضمن ایجاد تنوع در تامین سبد محصولات و تعامل با بیش از ١٩٠ تامین کننده، با بهره گیری از بروزترین روشهای توزیع در جهت حفظ حداکثر رضایت مشتریان خود (بیش از ١۴٠٠٠ داروخانه، مراکز درمانی و بیمارستان در سراسر کشور)، با مدیریت بهینه منابع، ضمن رشد ١٠٧ درصدی در سود ناخالص و ٢١٧ درصدی در سود عملیاتی؛ با دستیابی به سود خالص ٧٠٣.١١٠ میلیون ریالی در دوره مذکور (دوره مشابه سال قبل ٢۵۴.٠۶٣ میلیون ریال) به رشد ١٧٧ درصدی سود خالص دست یافت.

در چهار ماهه ابتدائی سال ۱۴۰۰ با برنامه ریزی و بهره گیری از رهنمودهای مدیریت شستا و تیپیکو، این شرکت توانست فروش بی سابقه ۷۵۰ میلیارد تومان فروش ماهانه را در بیست و نهمین روز از تیر ماه محقق نماید .

شرکت توزیع داروپخش همچون سال ۱۳۹۹ با وجود محدودیت های شرایط کرونا در چهار ماه ابتدائی سال ۱۴۰۰، بیشترین سهم و تاثیر را در تامین و توزیع داروها و تجهیزات پیشگیری و درمان بیماری کرونا داشت که این امر در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی این شر‌کت جهت رفع نیاز مراکز درمانی سراسر کشور بوده و از سوی مدیریت شستا موکدا” تاکید شده است./

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments