۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
با ابلاغ سند ملی «سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام علمی، فناورانه و فرهنگی جهش تولید»؛

رشته‌های شغلی جدید در عرصه بهداشت و درمان، به‌ویژه طب سنتی ایران تعریف می‌شود

با ابلاغ سند ملی «سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام علمی، فناورانه و فرهنگی جهش تولید» از سوی رییس جمهور، تعریف رشته‌های شغلی جدید در عرصه بهداشت و درمان، به‌ویژه در صنعت - سلامت و طب سنتی ایران، با هدف ایجاد مشاغل جدید و اثرگذاری بر سلامت و درمان، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تکلیف شده است.

به گزارش  گروه بهداشت  و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، این سند که بنا به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی در جلسه ۸۳۰  شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۲۴/۴/۱۳۹۹ به تصویب رسیده است،  برای اجرا به ۱۱ دستگاه، ازجمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابلاغ شد.

درخصوص وظایف و تکالیف اختصاصی دستگاه‌ها که در ماده دوم این سند آمده است، چهار وظیفه برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین شده که نخستین مورد، «تعریف رشته های شغلی جدید در عرصه بهداشت و درمان، به‌ویژه در صنعت – سلامت و طب سنتی ایران با هدف ایجاد مشاغل جدید و اثرگذاری بر سلامت و درمان» است.

در ماده سوم این سند نیز به تمامی دستگاه‌های مجری، ارائه گزارش سالانه اجرای بند مرتبط با وظایف خود به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تکلیف شده است که این گزارش‌ها بعد از بررسی و در صورت لزوم ارائه در صحن شورای عالی، برای استحضار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ارسال می‌شود.

گفتنی است، مصوبه جلسه ۸۳۰  شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص «سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام علمی، فناورانه و فرهنگی جهش تولید»، در چهار ماده و ۳۱ بند، به تصویب رسیده و ار تاریخ ابلاغ، لازم‌الاجرا است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x