۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

رسانه‌های ژاپن: سفر روحانی به توکیو برای توسعه روابط دو جانبه متمرکز

شماری از رسانه‌های ژاپن گزارش کردند که سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی‌ایران به ژاپن علاوه بر مسایل سیاسی، بر محور گسترش روابط اقتصادی و توسعه روابط دو جانبه متمرکز خواهد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، روزنامه ژاپن تایمز روز سه شنبه در گزارشی نوشت روحانی اولین رییس جمهوری ایران است که در دو دهه گذشته به ژاپن سفر می‌کند و به همین دلیل، این دیدار از اهمیت بالایی برخوردار است.

این گزارش می‌افزاید در جریان این سفر که از روز جمعه آغاز می‌شود روحانی و «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن درباره طیف گسترده ای از مسایل سیاسی و اقتصادی گفت و گو خواهند کرد.

ژاپن تایمز در ادامه تصریح کرده است از جمله مسایل قابل طرح در میان طرفین، یافتن راهکارهایی برای تقویت مناسبات اقتصادی و گسترش روابط تجاری دو کشور است که تحت تاثیر تحریم‌ها کاهش محسوسی داشته است.

روزنامه ژاپن تودی هم با اشاره به نهایی شدن سفر رییس جمهوری اسلامی‌ایران به توکیو، نوشت این سفر موضوعات مختلفی را در بر می‌گیرد و اگر طرف ژاپنی ابتکار و یا پیشنهادی داشته باشد، مقام‌های ایرانی عنوان کرده اندکه آنها را به طور جدی مورد توجه قرار خواهند داد.

روزنامه ژاپنی گزارش کرده است اگرچه این کشور روابط سیاسی قوی با آمریکا دارد اما به مناسبات دوستانه با ایران هم بسیار اهمیت می‌دهد و به همین دلیل به دنبال ایجاد توازن میان روابط خود با آمریکا و ژاپن است.

گزارش می‌افزاید آبه شخصا تاکید کرده است در راستای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و این جزو موضوعاتی است که آبه قرار است با روحانی درباره آن بحث و رایزنی کند.

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی‌ایران قرار است از روز جمعه جهت دیداری سه روزه از ژاپن، به توکیو سفر کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments