۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

رزمایش آمریکا در خلیج فارس برای تثبیت حضورشان در منطقه است

معاون سیاسی سپاه درباره برگزاری رزمایش ارتش آمریکا در منطقه خلیج فارس گفت: رزمایش آمریکایی‌ها برای تقویت امنیت منطقه خلیج فارس و کمک به متحدانشان در واقع تلاش‌هایی برای تثبیت حضورشان در منطقه است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلادرباره برگزاری رزمایش ارتش آمریکا در منطقه خلیج فارس گفت: رزمایش آمریکایی‌ها برای تقویت امنیت منطقه خلیج فارس و کمک به متحدانشان در واقع تلاش‌هایی برای تثبیت حضورشان در منطقه است.

وی افزود: آمریکایی‌ها با اصالت قدرت جمهوری اسلامی کاملا آشنا هستند و رزمایش‌ آمریکا نمی تواند تاثیری بر عزم جمهوری اسلامی بگذارد. قدرت جمهوری اسلامی، قدرتی مردم پایه و مبتنی بر انگیزه‌های دینی و اعتقادی و دانش و فناوری است و در منطقه هم ملت‌های بیدار شده و محور مقاومت همسوی با جمهوری اسلامی هستند. لذا اگر آمریکایی‌ها فکر کنند با این نوع رزمایش‌ها می‌توانند بر اراده ملت ایران تاثیری بگذارند اشتباهی است که آنها مرتکب می‌شوند.

معاون سیاسی سپاه ادامه داد: جمهوری اسلامی امروز یک قدرت منطقه‌ای تثبیت شده و در حال تبدیل به یک قدرت جهانی است. امروز آمریکا دیگر قدرت سابق را ندارد و قادر نیست آنچه را اراده می‌کند تحقق بخشد اما ایران هم در منطقه و هم در فرامنطقه و در فراسوی آبهای خودش می‌تواند خواسته‌هایش را طبق قوانین بین المللی پیاده کند.

وی تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کنند با این نوع نمایش‌ها می‌توانند بر قدرت ایران تاثیر بگذارند قطعا این هم از همان اشتباهات محاسباتی است آنها است که قبلا مرتکب شدند و الان هم در حال مرتکب شدن هستند.

رزمایش آمریکا در خلیج فارس برای تثبیت حضورشان در منطقه است

سردار جوانی با بیان اینکه عامل اصلی ناامنی در منطقه حضور بیگانکان و آمریکایی‌ها است، عنوان کرد:  اگر آنها خواهان ثبات در منطقه هستند راه حل اصلی آن این است که آمریکایی‌ها منطقه را ترک کنند. وقتی که آمریکایی‌ها در منطقه  نباشند خود کشورهای منطقه در کنار یکدیگر با یک نوع هم افزایی می‌توانند امنیت پایداری را در منطقه ایجاد کنند زیرا امنیت به نفع همه کشورهای منطقه است و آمریکایی از بی ثباتی در منطقه سود برند.

معاون سیاسی سپاه اظهار داشت: اسناد و مدارک متقنی داریم که اثبات کند طی دهه‌های گذشته آمریکایی‌ها با حضورشان در منطقه به بی ثباتی در منطقه کمک کردند و پشت صحنه برخی جنگ‌ها قرار داشتند. گروه‌های تروریستی را ایجاد و به این موضوع هم اعتراف کردند و جنگ‌هایی مانند جنگ یمن را با تحریک عربستان راه انداختند تا بتوانند هم حضور خودشان را در منطقه تثبیت کنند و هم سلاح بفروشند و کمپانی‌های تسلیحاتی آنها فعال باشد، لذا آمریکایی‌ها دروغ گویند که دنبال کمک به متحدانشان هستند.

وی گفت: به نظر رسد دوره حضور آمریکایی‌ها رو به پایان است. برپایی این نوع رزمایش‌ها هم نتواند استمرار حضور آنها در منطقه را تثبیت کند. آمریکایی‌ها در شرایطی قرار دارند که هرچه حضورشان در منطقه استمرار داشته باشد به ضرر آنها خواهد بود چون ملت‌های منطقه از آمریکایی‌ها متنفر هستند و این بیداری ملت‌ها موجب شده تا آمریکایی‌ها موقعیتی را که قبلا در منطقه داشتند از دست بدهند.

منبع: تسنیم

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x