۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

ررسی وضعیت پروژه زیرگذر گلوبندک/شرایط تردد شهروندان در خیابان پانزده خرداد نامناسب است

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران نسبت به بررسی وضعیت پروژه زیرگذر گلوبندک که ظاهراً پیشرفت آن 60 درصد است اقدام و برنامه تکمیل و بهره برداری از آن را اعلام کند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) زهرا صدراعظم نوری به توقف پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک و ایجاد شرایط نامناسب تردد شهروندان در خیابان پانزده خرداد و چهارراه گلوبند اشاره کرد و اظهار داشت: در بازدید دوره‌ای از خیابان پانزده خرداد به سمت خیابان خیام در محدوده شهرداری منطقه ۱۲ شاهد شرایط نامناسب تردد شهروندان از این خیابان «مسیر شرق به غرب» و پیاده رو بوده‌ایم.

وی افزود: متاسفانه به دلیل توقف چند ساله پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک و باقی ماندن کارگاه عمرانی آن، نیمی از عرض پیاده رو مسدود شده وافراد پیاده به سختی این مسیر را طی می‌کنند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: به دلیل تجاوز کارگاه عمرانی به بخشی از این خیابان و کم عرض کردن آن نیز، در مسیر انتهایی خیابان پانزده خرداد به سمت چهار راه گلوبندک ترافیک شدیدی ایجاد می‌شود.

نوری ادامه داد: این در حالی است که محل توقف اتوبوس‌های شهری نیز دقیقاً در همان نقطه است و وضعیت عبور و مرور را بسیار سخت و خارج از چارچوب و نظم می‌کند.

وی تاکید کرد: وجود دست فروشان و سد معبرهایی که از سوی اینها و همچنین برخی مغازه‌ داران، توامان در این پیاده رو ایجاد شده، تردد را بیش از پیش مشکل ساخته است.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: از این رو از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و شهردار منطقه ۱۲ درخواست داریم نسبت به بررسی وضعیت پروژه زیرگذر گلوبندک که ظاهراً پیشرفت آن ۶۰ درصد است اقدام و برنامه تکمیل و بهره برداری از آن را اعلام کنند.

نوری با بیان اینکه شهرداری باید نسبت به سامان دهی وضعیت عبور و مرور عابرین و خودروها و در راســــتای جمع آوری و یا ساماندهی تجهیزات کارگاه‌های ساختمانی محدوده موصوف اقدام کند، تصریح ‌کرد: همچنین شهرداری منطقه باید نسبت به پاکسازی معابر موصوف از مشاغل سیار و انتقال آنها به مکانی مناسب و رفع مزاحمت به سرعت اقدام کرده وگزارش لازم را به شورای اسلامی شهر منعکس کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments