۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

رد پای مدیریت قبلی در مشکلات مالی پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس در حالی درگیر مشکلات مالی است که پیش‌خور کردن چندین میلیارد تومان یکی از عوامل اصلی این مشکلات است.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در صحبت‌هایش با خبرنگاراندرم حل تمرین از شرایط نامساعد مالی باشگاه پرسپولیس پرده برداشت و عنوان کرد این باشگاه حتی پول خرید شن برای زمین چمن را ندارد.

سرمربی پرسپولیس همچنین در صحبت‌هایش عنوان کرد که تا آذرماه به باشگاه فرصت خواهد داد تا مشکلات او را حل کند و در غیر این صورت تصمیم جدیدی خواهد گرفت.

این در حالی است که اعضای تیم مدت زیادی است که دریافتی نداشته‌اند و بازیکنان خارجی هم به شدت از شرایط موجود ناراحت هستند.

بدون شک مدیریت پیشین پرسپولیس در رقم خوردن این شرایط مالی نابسامان در باشگاه نقش اول را ایفا کرد چرا که پیش‌خور کردن مبلغ هنگفتی از بودجه جاری باشگاه در ابتدای فصل موجب شد تا باشگاه حتی برای هزینه جاری‌اش هم دچار مشکل شود.

کالدرون در حالی این صحبت‌ها را مطرح کرد که پرداخت پول اعضای تیم تنها یکی از مشکلات پیش روی باشگاه است و «محمدحسن انصاری‌فرد» با چالش‌های خیلی بزرگتر از پرداخت حقوق بازیکنان و کادر فنی هم مواجه است.

البته پرداخت قرارداد بازیکنان و کادر فنی در اولویت مدیرعامل باشگاه است اما انصاری‌فرد نگاهی هم به سایر پرونده‌ها دارد تا مشکلی باشگاه را تهدید نکند.

این در حالی است که هنوز درصدی از قرارداد فصل گذشته بازیکنان هم پرداخت نشده است که این موضوع موجب ناراحتی بازیکنان شده است. البته مدیرعامل پرسپولیس در تلاش است تا نیم فصل این مشکل را برطرف کند.

اما سوال اصلی اینجا به وجود می‌آید در حالی که چند حامی‌مالی از باشگاه حمایت می‌کنند چرا باشگاه حتی در پرداخت هزینه‌های جاری هم دچار مشکل است.

در ابتدای فصل و در مدیریت قبلی پرسپولیس که با نقل و انتقالات هم همزمان بود، مدیریت باشگاه ۱۶ میلیارد توماناز اپراتور تلفن همراه حامی‌باشگاه دریافتی داشته که در ابتدا بخشی از  آن پول صرف پرداخت آخرین قسط برانکو در زمان حضور در ایران شد و بخش دیگر آن هم صرف پرداختی به بازیکنان شد.

در ابتدای فصل هم باشگاه با یک شرکت که قرار بود در طول فصل بلیت‌فروشی بازی‌های خانگی را انجام دهد، قراردادی امضا کرد و همان ابتدا ۷ میلیارد تومن به عنوان پیش پرداخت به باشگاه پرسپولیس آمد، اما هنگامی‌که توسط یک شرکت دیگر این بلیت‌ها به فروش رسید، باشگاه با این شرکت هم دچار چالش شد چرا که به قرارداد منعقد شده پایبند نبوده و حالا این شرکت از پرسپولیس و مدیرعامل باشگاه شکایت کرده تا آن ۷ میلیارد هم که در زمان مدیریت قبلی خرج شده بوده بود، باز گردانده شود آن هم در حالی که هیچ پولی در باشگاه نیست.

از طرف دیگر «محمد حسن انصاری‌فرد» قصد مصالحه با «برانکو ایوانکوویچ» و دستیارانش و همچنین «ماریو بودیمیر» را دارد تا در صورت کشیده شدن کار به فیفا باشگاه حداقل متحمل پرداخت خسارت دیرکرد و مسائل این‌چنینی نشود. یکی از دلایل اصلی هم که باشگاه قصد دارد این ماجرا را خارج از فیفا پیگیری کند این است که طرف بازنده پرونده باید هزینه دادرسی زیادی را هم علاوه بر کل پول پرداخت کند.

این قسمتی از مشکلات بزرگ پیش روی «محمد حسن انصاری‌فرد» است و باید دید که این مدیر در نهایت با این شرایط چگونه کنار خواهد آمد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of