۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

رتبه‌بندی معلمان به زودی به نتیجه می رسد

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای ترمیم رتبه‌بندی معلمان، پیگیری‌هایی در این دو، سه هفته اخیر انجام شده است که امیدواریم ان‌شاءالله به‌زودی به نتیجه برسد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره وضعیت رتبه‌بندی معلمان و فضای ورزشی مدارس، اظهار کرد: روز گذشته کلنگ یک هنرستان تربیت‌بدنی را در منطقه ۲  تهران بر زمین زدیم؛ با توجه به اینکه منطقه ۲ تهران و در کل استان تهران از نظر فضاهای آموزشی وضعیت قابل قبولی ندارد، تلاش ما این است که با پیگیری و جدیتی که همکاران‌مان در اداره‌کل شهر تهران و اداره نوسازی استان تهران دارند، تلاش کنیم این کاستی ها را یک جوری جبران کنیم.

وی اضافه کرد: برنامه‌هایی هم داریم و امیدواریم در سال ۹۹ بتوانیم گام‌های خوبی برای کاهش فاصله استان تهران از نظر دسترسی به فضاهای آموزشی با متوسط کشور برداریم.

حاجی‌میرزایی در خصوص اقدامات آموزش و پرورش و پرورش برای معلمان، گفت: سال گذشته اقدامات خوبی به خصوص در روزهای پایانی سال انجام دادیم.

وی توضیح داد: افزایشی برای کارکنان دولت در نظر گرفته شده بود و برخی دستگاه‌ها استفاده کرده و برخی استفاده نکرده بودند؛ فرهنگیان هم مطالبه این را داشتند که مشمول این قانون باشند؛ تلاش بسیاری شد که فرهنگیان از این ظرفیت قانونی برخوردار شدند و در مجموع پرداخت‌های ما در سال ۹۸ در مقایسه با سال های قبل، پرداخت های مناسب تر و به موقع تر بود و کمترین میزان بدهی را برای ورود به سال ۹۹ داشتیم؛ اکنون هم تلاش می‌کنیم ان شاءالله هر کاری می‌توانیم برای معیشت و رفاه فرهنگیان انجام دهیم.

رتبه‌بندی معلمان به زودی به نتیجه می رسد

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان نیز بیان کرد: در خصوص رتبه‌بندی معلمان، در مهر ۹۸ اجرا کردیم اما بعد از اینکه ضریب ۵۰ درصد اعمال شد چون برای رتبه‌بندی از همین ضریب، استفاده شده بود، بخشی که افزایشی قبلا حدود ۵۰ درصد را داشتند، کمتر اضافه شد اما آنهایی که اصلا شامل‌شان نشده بود، موفق شدند حقوقشان به میزان خوبی، افزایش پیدا کند و عملا همه کسانی که به صورت آموزشی با ما همکاری می‌کردند، مشمول این ۵۰ درصد شدند.

وی تصریح کرد: برای ترمیم رتبه‌بندی هم اقداماتی انجام شده و پیگیری‌هایی در این دو، سه هفته اخیر انجام شده است که امیدواریم ان‌شاءالله به زودی به نتیجه برسد.

حاجی‌میرزایی در پاسخ به این پرسش که احکام چه زمانی صادر می شود؟، گفت: امیدواریم به نتیجه برسد که بلافاصله صادر می‌شود؛ هنوز چون قطعی نیست فعلا نمی‌گویم تا قطعی شد.

وزیر آموزش و پرورش درباره نگرانی معلمان مدارس غیردولتی نسبت به بیمه و استخدام، اظهار کرد: دولت تصویب کرد که تمام مراکز آموزشی غیردولتی که کارکنانشان را حفظ کنند و حقوقشان را به موقع پرداخت کنند، می توانند به ازای هر یک از کارکنانشان، ۱۶ میلیون تومان وام کم بهره بگیرند و تسهیلاتی  که دولت برای مشاغلی که در کرونا آسیب دیدند در نظر گرفته است برای کلیه مدارس غیردولتی هم منظور شده است.

منبع: فارس

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments