۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

رایرنی برای تبدیل کارخانه سیمان به موزه صنعت

رییس شورای شهرستان ری گفت: اخیرا دولت این مجموعه را به شهرداری تهران واگذار کرده تا این مجموعه به موزه صنعت تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن خلیل آبادی در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار در مجتمع فرهنگیان ری برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: شوراها یکی از ارکان برآمده از متن جامعه هستند که با رسانه‌ها همنشینی تنگاتنگی دارند. خبرنگاران گوش و چشم شورا و مردم هستند به همین دلیل امیدوارم با صداقت و شرافت حرفه ای به شغل خود ادامه دهند چراکه شرافت ماندگاری این حرفه را دو چندان می کند.

وی با بیان اینکه نهاد شورا و رسانه در راستای توسعه کشور اقداماتی انجام می دهند، افزود: بدون تردید رسانه امروز در دنیا افکار عمومی را ساماندهی می کند. تحلیل رسانه می تواند زبان گویای مردم در همه نقاط جهان باشد.

رییس شورای شهرستان ری ادامه داد: شغل خبرنگاری بسیار سخت است به همین منظور باید امنیت شغلی آنها در همه سطوح حفظ شود و آنان وجه المصالحه دعواهای سیاسی و بستن روزنامه‌ها قرار نگیرند.

خلیل آبادی در ادامه با بیان اینکه شهرری فرمانداری ویژه دارد و یکی از مشکلات اساسی ما در این شهرستان نداشتن شورای مستقل از شهر تهران است، تاکید کرد: بخش مدیریت شهری این شهرستان به تهران متصل شده اما این اتفاق قانونی نیست‌ چراکه ری خود تقسیمات کشوری دارد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس تبصره ماده ۱۲ قانون شوراها حق مردم ری نادیده گرفته شده است، گفت: شهرستان ری حریم دارد به همین دلیل نمی توانیم آن را با شهر دیگری ادغام کنیم.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش در ادامه با اشاره به موضوع تکمیل خط مترو در شهرستان ری، گفت: دو خط یک و ۶ از شهر ری عبور می کنند. خط یک در انتها و خط ۶ در ابتدای این شهرستان واقع شده اند.

خلیل آبادی در ادامه با تاکید بر اینکه خط مترو در شهرستان ری بیش جنبه عبوری دارد، افزود: سال گذشته در خط ۶ ایستگاه دولت آباد تا میدان شهدا افتتاح شد اما در تلاش هستیم تا ادامه آن به درب شرقی حرم عبدالعظیم برسد.

وی به مشکل انتقال پسماند به بخش‌های شهرستان ری اشاره کرد و گفت: امیدواریم این مشکل برای همیشه در دوره مدیریت شهری مرتفع شود.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش در خصوص موزه سیمان ری که به عنوان موزه صنعت نامگذاری شده است، گفت: کارخانه سیمان ری نخستین کارخانه سیمان در خاورمیانه بود که در سال ۱۳۱۳ افتتاح شد و در سال ۱۳۶۷ تعطیل شد.

خلیل آبادی در دوره وزارت آقای جهانگیری مقرر شد کارخانه سیمان ری به عنوان موزه صنعت در نظر گرفته شود اما این کارخانه معارضاتی داشت شامل چند شرکت که بخش‌های مختلف کارخانه را خریداری و یا تصرف کرده بودند.

وی اضافه کرد: اخیرا دولت این مجموعه را به شهرداری تهران واگذار کرده تا این مجموعه به موزه صنعت تبدیل شود. رایزنی‌ها در این خصوص انجام شده و امیدوارم در دوره پنجم موفق به افتتاح این موزه شویم.

رییس شورای شهرستان ری تاکید کرد: البته احداث موزه صنعت بودجه سنگینی نیاز دارد اما در صورت تحقق آن در کنار سایر ظرفیت‌های گردشگری ری یک رینگ گردشگری مناسب ایجاد می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments