۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد؛

راه اندازی کلینیک های درمان سرپایی بیماران کرونا در شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از راه اندازی کلینیک های درمان سرپایی بیماران در بیمارستان های مرجع کرونا در شیراز با هدف مدیریت درمان بیماری کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «اورنگ ایلامی» در نشستی با حضور مسوولان بیمارستان های مرجع کرونا در شیراز با اشاره به راه اندازی کلینیک های درمان سرپایی بیماران OPAT در بیمارستان های نمازی، حضرت علی اصغر(ع) و شهید دکتر فقیهی گفت: علاوه بر ارتقای بخش های بستری بیمارستانی، از ظرفیت این کلینیک ها برای ارایه خدمات مطلوب به بیماران کرونایی استفاده می شود.

او افزود: با افتتاح این کلینیک ها، بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می کنند، پس از ارزیابی اولیه، در صورتی که نیاز به بستری شدن نداشته باشند، در کلینیک های سرپایی از سوی پزشکان متخصص ویزیت و اقدامات درمانی مورد نیاز را دریافت می کنند.

دکتر ایلامی با تاکید بر اینکه راه اندازی کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونا نقش موثری در کاهش ضریب اشغال تخت های بیمارستانی دارد، عنوان کرد: برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم برای راه اندازی این کلینیک ها در بیمارستان های قطب درمانی شهرستان ها نیز انجام شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x