Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
بازدید: 33

راه‌اندازی مسابقات سوپرتورنمنت ۲۵۰ هزار دلاری توسط کارلسن

قهرمان شطرنج جهان در بخش کلاسیک در وضعیت شیوع کرونا که استقبال از رقابت‌های آنلاین زیاد شده تصمیم گرفت که یک مسابقات سوپرتورنمنت شطرنج راه‌اندازی کرده و هفت بازیکن برتر جهان را به این مسابقات دعوت کند

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مگنوس کارلسن، قهرمان نامدار شطرنج جهان با توجه به شیوع کرونا و استقبال پیش از حد شطرنج بازان و مردم به رقابت‌های شطرنج آنلاین، تصمیم گرفت که یک سوپرتورنمنت راه اندازی کند. او قرار است از هفت بازیکن برتر جهان که با او در رقابت هستند دعوت کند و با آنان چالش جدیدی داشته باشد. این رقابت دو هفته به طول خواهد انجامید و مجموع جوایز آن ۲۵۰ هزار دلار خواهد بود.

این رویداد آنلاین ۸ نفره از ۱۸ آوریل (سی ام فروردین ماه) آغاز خواهد شد. به اعتقاد بسیاری از شطرنج بازان این رقابت آنلاین خلا لغو بسیاری از مسابقات مهم و کیفیت‌دار را پرخواهد کرد. هم‌چنین به هواداران شطرنج این امکان داده می‌شود که هر روز به تماشای بهترین بازیکنان جهان بنشینند. قرار است این مسابقات به صورت زنده از طریق سایت chess۲۴ پخش شود. هم‌چنین  این مسابقات به ۹ زبان زنده دنیا تفسیر خواهد شد.

کارلسن درباره برگزاری مسابقات می‌گوید که شطرنج در دنیای ورزش بی‌نظیر است زیرا حرکت مهره‌ها روی یک تخته چوبی یا صفحه نمایش رایانه فرقی ندارد.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of