۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷

راه‌اندازی سامانه آرشیو الکترونیکی اسناد در آبفای اصفهان

اولين سامانه مكان‌مند صدور كد، آرشيو مدارك و مستندات دفتر فني، موسوم به "سامانه همارا" در استان اصفهان راه اندازی شد.

به‌گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزات نیرو (پاون)، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان گفت: با توجه به عدم وجود ساختار مناسبی برای آرشیو دیجیتال نقشه‌ها، اسناد، مدارک و مستندات، زیرساخت‌ها برای راه اندازی این سامانه در دستور کار قرار گرفت.

“امیرحسین حکمتیان” اظهار کرد: طی سال‌های اخیر ایجاد ساختار سخت افزاری و نرم افزاری همانند خرید سرور و فضای ذخیره مناسب برای آن عملیاتی شد و پس از طی دوره آزمایشی، این سامانه به صورت رسمی راه اندازی و بارگذاری اسناد فنی در انواع فرمت ها بر روی آن آغاز شده است و اکنون کار بارگذاری نقشه ها و مستندات فنی روی آن در حال انجام است.

وی به دیگر قابلیت‌های این سامانه پرداخت و اظهار داشت: این سامانه قابلیت تبدیل به مرکز دیجیتال بایگانی اسناد و مدارک و مستندات شرکت در همه بخش‌ها را  دارا بوده و اولین نمونه استفاده فرابخشی این سامانه، بارگذاری مستندات مربوط به املاک و مستغلات شرکت در طرح صدور اسناد مالکیت املاک است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان افزود: از دیگر قابلیت‌های ایجاد شده در این سامانه می‌توان به تهیه وب سرویس ارتباط بین نرم افزاری با سامانه های نجما به عنوان زیرساخت GIS شرکت و سامانه اطلس به عنوان سامانه اتوماسیون گردش فنی پروفیل های دفتر فنی اشاره کرد. بدین ترتیب با ایجاد این ارتباط، شرایط مرکزیت بارگذاری اسناد از جزایر نرم افزاری مختلف فراهم شده که نقش مهمی در حفاظت و صیانت از اطلاعات و ایجاد دسترسی مناسب دارد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments