۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

راه‌اندازی بخش جراحی قلب اطفال در بیمارستان فوق تخصصی رضوی

بخش جراحی قلب اطفال در بیمارستان فوق تخصصی رضوی با جراحی نوزاد 2800 گرمی راه‌اندازی شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی بیمارستان رضوی، دکتر محمود حسین‌زاده ملکی، فوق تخصص جراحی قلب و عروق و جراح این نوزاد هشت روزه، ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی این بخش در بیمارستان فوق تخصصی رضوی عنوان کرد: جراحی قلب و عروق رشته‌ای فوق تخصصی است که از سال‌ها پیش در خراسان به‌عنوان پهناورترین استان ایران راه‌اندازی شده و در بیمارستان‌های دولتی اجرا می‌شده است.

وی افزود: خوشبختانه با امکاناتی که در مراکز پیشرفته شرق کشور وجود دارد سعی شده تا از روش‌های تسکینی برای نوزادان با بیماری‌های مادرزادی قلب و عروق کمتر استفاده شده و بیماری آن‌ها را با انجام اعمال جراحی لازم برطرف کنیم.

دکتر حسین‌زاده اظهار کرد: با همکاری‌هایی که با بیمارستان رضوی داشته‌ایم سعی کردیم تا این رشته پیچیده و با تکنولوژی بالا را با استفاده از بهترین تجهیزات موجود در این مرکز درمانی راه‌اندازی کنیم چراکه بیمارستان رضوی از نظر اتاق عمل و آی‌سی‌یو در سطح بالایی قرار داشته و برای تأمین داروهای لازم حین عمل یا پس از آن شرایط در این مرکز کاملا آماده است.

وی ادامه داد: در استان خراسان به دلیل شرایط جغرافیایی و نیز به دلیل وجود نازنین امام رضا(ع)، بیماران فراوانی به این شهر مراجعه کرده و تعداد بیماران مادرزادی قلب نیز در این میان کم نیست؛ بنابراین امیدواریم بتوانیم این رشته را در این بیمارستان تحت مدیریت بهتری گسترش دهیم تا با ورود این مجموعه خصوصی به این عرصه، به مجموعه‌های دولتی در کمتر شدن بار مراجعان کمک کنیم.

دکتر حسین‌زاده گفت: هم‌چنین با توجه به تجهیزات پیشرفته موجود در این مجموعه می‌توان از این ظرفیت در مشهد مقدس به خوبی بهره برد و خدمات گسترده‌‎ای را به بیماران در این حوزه ارائه داد.

وی تصریح کرد: با همتی که در مجموعه آستان قدس رضوی و مدیریت بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشاهده می‌شود، امکان جراحی بیماران با سنین پایین‌تر و وزن‌های کم‌تر فراهم شده و معالجه این بیماران راحت‌تر صورت خواهد پذیرفت.

این فلوشیپ جراحی قلب اطفال اضافه کرد: آخرین موردی که در این زمینه با موفقیت جراحی شد و با این جراحی، جراحی این نوع بیماران در این بیمارستان از سر گرفته شد، نوزاد ۸ روزه با وزن ۲۸۰۰ گرم است که مورد جراحی قلب باز قرار گرفته و در حال سپری کردن دوران نقاهت در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان است که وضعیتش رو به بهبودی بوده و طی روزهای آتی با سلامت کامل قلبی مرخص خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x