۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵

راهی برای از بین بردن ویروس کرونا در ثانیه پیدا شد!

گروهی از محققان دانشگاه اِی.اند.اِم تگزاس محصولی را اختراع کرده اند که می تواند بلافاصله ویروس کرونا ویروس سارس-کوو-۲ را از بین ببرد.

 

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از اسپوتنیک، محققان دانشگاه اِی.اند.اِم تگزاس، محصولی تولید کردند که با عبور محلول ویروس کرونا از بخشی از لوله های فولاد ضد زنگ در حرارت بالا ویروس خنثی می شود.

هنگامی که دستگاه تا ۷۲ درجه سانتیگراد گرم می شود، تیتر ویروس موجود در محلول فقط برای نیم ثانیه ۱۰۰ هزار بار کاهش می یابد. این برای خنثی سازی عامل بیماری زا کافی است.

به گفته محققان، عملیات حرارتی اجازه می دهد تا از این روش در سیستم های گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع موجود استفاده شود.

در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹، مقامات چینی به سازمان بهداشت جهانی در مورد شیوع ذات الریه مجهول در ووهان، استان هوبئی چین اطلاع دادند.

متخصصان عامل ایجاد کننده بیماری – ویروس کرونا را شناسایی کردند. سازمان بهداشت جهانی شیوع بیماری را به عنوان یک وضعیت اضطراری با اهمیت بین المللی تشخیص داد و در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰ بیماری همه گیر کووید-۱۹ را اعلام کرد.

در طول مدت پیدایش این ویروس در جهان، بیش از ۳.۱ میلیون نفر از ۱۴۸.۳ میلیون نفری که به این ویروس مبتلا شده اند، در اثر عفونت جان خود را از دست داده اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments