۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
بهمن مرادنیا استاندار کردستان:

راهکارهای مختلف برای جلوگیری از ازدواج زود هنگام دختران ضروری است

استاندار کردستان پوشش کامل تحصیلی دختران را حایز اهمیت دانست و بر استفاده از همه امکانات برای جلوگیری از ازدواج زود هنگام دختران تاکید کرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به از  نقل پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ بهمن مرادنیا در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: از جمله نگرانی های موجود در استان افزایش آمار طلاق است و این امر به هیچ وجه زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست.

وی ادامه داد: از دلایل افزایش طلاق در استان ازدواج زود هنگام دختران است که از ادامه تحصیل باز می مانند.

مرادنیا اظهار کرد: باید از ظرفیت های روحانیون، افراد معتمد و چهره های دانشگاهی از تریبون های مختلف استفاده کرد تا معضل ازدواج زود هنگام دختران برطرف شود.

استاندار کردستان با تقدیر از مجموعه آموزش و پرورش استان برای تلاش در تداوم امر آموزش در دوران بیماری کرونا گفت: از همه امکانات باید استفاده شود تا دانش آموزان استان در سطح شهرها و روستاها دچار افت تحصیلی نشوند.

مرادنیا همچنین به تلاش ها برای احداث و بازسازی فضاهای آموزشی در استان نیز اشاره کرد و گفت: همه امکانات بکار گرفته شده تا دانش آموزان در فضای مناسب و استاندارد تحصیل کنند و مردم باید در جریان این فعالیت ها قرار بگیرند.

وی در ادامه نیز گریزی به وضعیت مدارس استثنایی در استان زد و افزود: مدارس استثنایی دارای شرایط خاص هستند و فضاهای آموزشی باید متناسب با وضعیت آن دانش آموزان باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of