۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳

رامیلا در اتش سوخت

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران از مهار آتش سوزی برج رامیلا چالوس خبرداد.

علی اصغر احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری سلامت(طبنا) با اشاره به اینکه ۹۶ واحد در آتش سوزی برج رامیلا سوخت، اظهار کرد: اکنون حریق این ساختمان مهار شده است.

وی گفت: اولین حریق ساعت ۷ و درست یک ساعت پس از شروع آتش سوزی مهار شد، اما مجدد اتش سوزی ادامه یافت که در نهایت برای بار سوم ساعت ۳ صبح اتش دوباره جان گرفت که برای اطفا اتش نشانان مجبور به ورود به داخل ساختمان شدند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران افزود: این ساختمان ۸۴ واحد مسکونی داشته که از این تعداد تنها ۲۰ واحد فعال بود و در زمان وقوع حادثه فقط در سه واحد مسکونی افراد حضور داشتند که در همان ساعت ابتدایی همه ساکنین ساختمان تخلیه شدند.

احمدی گفت: نمای ساختمان کامپوزیت بود که لایه زیرین مشترکی دارد و سرعت حریق را افزایش داده و شدت حریق موجب ذوب شدن نمای بیرونی ساختمان شد.

وی گفت: واحد‌های آتش نشانی اداره کل بندر، فرودگاه نوشهر، شرکت نفت منطقه چالوس و شهرداری‌های بابل، آمل، نور، ایزدشهر، نوشهر، و دیگر شهرستان‌های غرب مازندران که از ساعات اولیه با ۱۳ ماشین اتش نشانی در محل حادثه حضور داشتند.

مدیر کل مدیریت بحران استاتداری مازندران
ادامه داد: در گفت ‌وگویی که با شهرداری انجام شد، مقرر شد ساختمان از سوی نظام مهندسی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت استحکام سازه و مقاومت ساختمان مورد بازسازی قرار بگیرد و در صورت وجود تنش در اسکلت ساختمان به تخریب ان اقدام شود اما از آنجایی که سازه بتنی است احتمال بازسازی وجود دارد.

احمدی در پاسخ به علت اصلی حادثه مبنی بر اتش سوزی بر اثر اتصالات برقی ساختمان گفت: علت این حادثه و مبلغ خسارت همچنان در حال بررسی است و‌متعاقبا اعلام می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments