۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

رئیس کمیسیون هماهنگی توکیو و مدلسازی برای المپیک آینده

جان کوتس، نائب رئیس IOC و رئیس کمیسیون هماهنگی بازی های المپیک توکیو2020 ساده سازی و نحوه برگزاری این رویداد را مدلی برای نسل های بعدی بازی های المپیک عنوان کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک نشست کمیسیون هماهنگی IOC در بازی های المپیک توکیو۲۰۲۰ که به ریاست جان کوتس، با برگزار کنندگان ژاپنی صورت پذیرفت به موضوع روش ساده سازی و اعمال اقدامات مقابله ای در برابر کرونا پرداخت.

در این نشست که بصورت آنلاین و با حضور اعضاء کمیته برگزاری و مسئولین انجام شد؛ ساده سازی و کاهش هزینه های برگزاری از موضوعات مورد بحث توسط حاضرین بود. همچنین، ضمن تایید ۵۰ اقدام مقابله ای، کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تعداد نفرات شرکت کننده در مراسمات بازی های المپیک و پارالمپیک از دیگر موضوعات مهم مصوب توسط کمیسیون هماهنگی و کمیته برگزاری بود.

مدل ساده سازی برگزاری بازی های المپیک تحت عنوان “مدل توکیو Tokyo Model” نیز مورد بررسی قرارگرفت که به زعم جان کوتس الگویی برای برگزاری سایر رویدادهای المپیکی خواهد بود. از فدراسیونهای بین المللی خواسته خواهد شد تا در خصوص برنامه های ورزشی المپیکی خود تجدیدنظر و بازبینی دقیقتری داشته باشند و کمیته بین المللی المپیک نیز براورد تقریبی کاهش هزینه ها رعایت اقدامات مقابله ای و ساده سازی توکیو۲۰۲۰ را در دستور کار قرار خواهد داد.

از سوی دیگر کارگروه ویژه اقدامات مقابله در ژاپن تا پایان سالجاری میلادی سناریوها و اقدامات لازم را تدوین و ارائه خواهد کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments