۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

رئیس مجلس دهم دیکتاتور بود!

منتخب مردم شهرکرد در مجلس یازدهم گفت: رأی، نقش و ظرفیت‌های قانونی نمایندگان به خاطر دیکتاتوری ریاست مجلس دهم به انزوا و غفلت سپرده شد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد راستینه با بیان اینکه رئیس مجلس دهم آزادی عمل نمایندگان را گرفته بود، اظهار کرد: برآیند مجلس دهم یک نارضایتی سنگینی را دستگاه‌ها، بخش‌های مختلف و عموم مردم به وجود آورد؛ زیرا نقش قانون و نظارت بر قانون، اثربخشی‌های خودش را در مصوبات و دفاع از اجرای قانون نشان نداده است.

وی افزود: در یک جلسه‌ای، آقای لاریجانی در محضر مقام معظم رهبری گفته بود که مجلس دهم قوانین خوبی وضع کرده، اما دولت این قوانین را اجرا نمی‌کند. رهبر معظم انقلاب در پاسخ به این صحبت رئیس مجلس فرمودند که «پس مجلس چه‌کار می‌کند؟»؛ معنای پاسخ رهبر انقلاب این است که مهمترین نقش مجلس در حوزه قانون‌گذاری و نظارت تعریف یک مسیر مشخص از زمان تصویب قانون تا اجرای قانون است، اما این موضوع در مجلس دهم تحقق نیافت.

رئیس مجلس دهم دیکتاتور بود!

منتخب مردم شهرکرد با بیان اینکه مجلس دهم در برابر وضع قوانین دچار یک از هم‌گسیختگی بزرگ در حوزه نظارت و یک خودفروشی نظارتی بود، گفت: به عبارتی مجلس دهم که باید در اجرای قوانین و مقابله با خودسری‌های دولت در افزایش لجام‌گسیخته قیمت‌ها و فروپاشی ارزش پول ملی یک نقش مهم و تاریخی را ایفا می‌کرد، این نقش را ایفا نکرد.

راستینه با اشاره به عملکرد لاریجانی در مجلس دهم گفت: ریاست مجلس باید به ایفای نقش سخنگویی، هماهنگی و جهت‌بخشی اولویت‌ها بپردازد، اما آقای لاریجانی با انجام برخی اقدامات از وظایف اصلی ریاست مجلس فاصله گرفت و ساختار مجلس را به یک ساختار صرفاً ریاستی و سلسله‌مراتبی و حاکمیتی تبدیل کرد و در مقابل رأی نمایندگان، نقش نمایندگان و ظرفیت‌های قانونی نمایندگان به خاطر دیکتاتوری ریاست مجلس به انزوا و غفلت سپرده شد.

منبع: آنا

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of