۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

رئیس جمهور مکزیک دوباره از به رسمیت شناختن پیروزی بایدن خودداری کرد!

رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، روز چهارشنبه مجدداً از تبریک به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امتناع ورزید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، روز چهارشنبه مجدداً از تبریک به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امتناع ورزید و این باعث شد او بیش از پیش در میان رهبران جهانی که از شناخت خود دریغ کرده‌اند، برجسته شود.

اندکی پس از آنکه شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، پیروزی بایدن را تبریک گفت، لوپز ابرادور بار دیگر تکرار کرد که تا زمانی که روند انتخابات به طور رسمی به نتیجه نرسد، ارائه تبریک اشتباه خواهد بود.

لوپز اوبرادور در یک کنفرانس خبری منظم دولت به خبرنگاران گفت: ما با ارائه پیشاپیش تبریک موافق نیستیم. بهترین چیز چیست؟  اینکه منتظر بمانیم.

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ، یک جمهوری خواه، در تلاش برای لغو نتیجه انتخابات، چالش‌های قانونی را آغاز کرده و دموکرات‌ها را به تلاش برای سرقت انتخابات متهم کرده است. با این حال، او بدون پذیرش شکست، اکنون اعلام کرده است که انتقال به دولت بایدن می‌تواند ادامه یابد.

لوپز اوبرادور، که طی این سال‌ها بارها مخالفان را به تقلب در انتخابات متهم کرده است، با توجیه موضع خود، بار دیگر به انتخابات ریاست جمهوری مکزیک در سال ۲۰۰۶ اشاره کرد.

رئیس جمهور مکزیک انتخابات ۲۰۰۶ را مثال می‌زند…

لوپز اوبرادور اصرار دارد که او در سال ۲۰۰۶ مورد سرقت قرار گرفت. استفاده از این مثال در دفاع از موضع خود در برابر بایدن موجب ناراحتی برخی از مقامات آمریکایی شده است که این مقایسه را نامناسب می‌دانند.

رئیس جمهور مکزیک و بایدن

رئیس جمهور مکزیک گفت که او در روند انتخابات ایالات متحده هیچ مخالفتی با هیچ نامزد یا حزب سیاسی ندارد.

به طور خصوصی، مقامات مکزیکی می‌گویند او نسبت به خصومت ترامپ که در دوران ریاست جمهوری خود تهدید کرده بود در صورت جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی مکزیک، صدمه اقتصادی خواهد زد، احتیاط می‌کند.

رئیس جمهور مکزیک گفت که برخی از اعضای کابینه امنیتی وی در جلسه روز سه شنبه پیشنهاد دادند که زمان شناختن بایدن است.

تعدادی از دموکرات‌های ایالات متحده از عدم تمایل لوپز اوبرادور در به رسمیت شناختن بایدن ابراز ناامیدی کرده‌اند و یکی از مقامات سابق آخرین دولت دموکرات گفت که موضع رئیس جمهور مکزیک احمقانه به نظر می‌رسد.

این مقام سابق که خواست نامش فاش نشود، گفت که جهان در حال حرکت است و خاطرنشان کرد که سایر کشورها با دولت ورودی بایدن در حال پیشبرد تجارت خود هستند.

این مقام پیشین گفت: مکزیک عقب مانده است. اما این موضوع تقصیر مکزیک است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x