۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

رئیس‌جمهور چین به ووهان رفت

رئیس‌جمهور چین پس از آنکه میزان ابتلا به کرونا در ووهان به کمترین میزان خود در مقایسه با روزهای گذشته رسید و پزشکان چینی توانستند این ویروس را مهار کنند، به این شهر سفر کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، شی جین پینگ نخستین سفر خود را به استان ووهان که کانون انتشار ویروس کرونا در این کشور و سایر نقاط جهان قلمداد می‌شود، انجام داد.

رئیس‌جمهور چین به شهر هوبی رفت که از ژانویه گذشته به دلیل انتشار گسترده کرونا در آن به طور کامل قرنطینه شده بود. وی در این سفر در جریان آخرین اقدامات پزشکی و درمانی در زمینه مهار این ویروس ناشناخته قرار گرفت.

سفر غیر علنی پینگ به ووهان در حالی انجام می‌شود که این استان از حدود سه ماه پیش و با ثبت نخستین مورد ابتلا به کرونا در آن به طور کامل در قرنطینه قرار گرفته بود.

قرنطینه استان ووهان باعث شد تا در هفته‌های اخیر شاهد کاهش غیر منتظره موارد ابتلا به کرونا و نیز بهبود بیماران کرونایی باشیم.

رئیس‌جمهور چین این سفر را با هدف قدردانی از پزشکان و کادر درمانی بیمارستان‌هایی انجام داد که در روند درمان و ریشه کن کردن بیماری کرونا در این استان نقش عمده‌ای داشتند.

امروز طبق آخرین آمار تنها ۱۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در این استان ثبت شد که پایین ترین میزان ثبت شده از آغاز قرنطینه این استان در ۲۱ ژانویه است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x