۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷

رئیس‌جمهور عراق خواستار اقدام عملی مشترک برای فلسطین شد

رئیس‌جمهور عراق در تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر ضرورت اقدام عملی مشترک برای پایان دادن به رنج ملت فلسطین و حمایت از حقوق آن تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت  به نقل از العالم،«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق، امروز چهارشنبه ، در تماس تلفنی با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سرکوب مردم فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق (واع)، رئیس‌جمهور عراق در این گفت‌وگو بر ضرورت توقف اقدامات تحریک‌آمیز و هدف قرار دادن شهروندان فلسطینی که منافی حقوق بشر و حقوق بین‌الملل است، تاکید کرد.

وی افزود: موضع دولت و ملت عراق در قبال قضیه فلسطین ثابت است و باید اقدامی مشترک و عملی برای پایان دادن به این رنج ملت فلسطین و حمایت از حقوق آنها صورت گیرد.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز از مواضع عراق در قبال قضیه فلسطین و حقوق ملت آن تقدیر کرد.

امروز دفتر آیت‌الله سید علی سیستانی مرجعیت‌ عالی‌قدر شیعیان در عراق، نیز بیانیه‌ای در ارتباط با درگیری‌های جاری در فلسطین اشغالی صادر و با اشاره به مقاومت شجاعانه مردم فلسطین، بر حمایت قاطع از آنان تأکید کرد.

علاوه بر آن، «هادی العامری» رئیس ائتلاف «الفتح» عراق نیز ظهر امروز در توصیف اوضاع متشنج در فلسطین اشغالی گفت: «انقلاب سنگ به انقلاب موشک تبدیل شده است».

«مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق نیز امروز در تماس تلفنی با رئیس دفتر سیاسی حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، بر آمادگی برای حمایت از ملت فلسطین تأکید کرد و ضمن تبریک حملات بی‌سابقه رزمندگان و نیروهای مقاومت فلسطین علیه مواضع صهیونیست‌ها و آن را «تحولی در قدرت بازدارندگی» خواند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments