۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۵

ذوب یخ های المپیک با مشعل روشن بازی ها

مراسم حمل مشعل بازی های المپیک توکیو2020 در حالی آغاز گردید که بسیاری از علاقه مندان و هواداران بدلیل پاندمی کرونا قادر به دیدن آن از نزدیک نبودند.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک با تصمیم کمیته برگزاری توکیو۲۰۲۰ هفته گذشته مقرر شد تا مراسم حمل مشعل از منطقه زلزله زده فوکوشیما به پاس ادای احترام به ساکنین آن منطقه و احیاء بازسازی عظیم ژاپن پس از فاجعه هسته ای ۲۰۱۱ بدون حضور تماشاگران و با رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی صورت پذیرد. شعله ای که سال گذشته در یونان قبل از تعویق یک ساله بازی ها روشن شد، از مسیر ۴۷ استان ژاپن حرکت خواهد کرد و حدود۱۰ هزار نفر حمل کننده برای حضور در این مسیرها، با اسکی، کشیدن پشت اسب یا حتی با استفاده از تکنیک های چند صد ساله شنای ژاپنی آتش المپیک را روشن نگه خواهندداشت.
از زمان آغاز حرکت مشعل در مرکز آموزش فوتبال J-Village ، که هنگام وقوع فاجعه هسته ای در فوکوشیما پایگاه عملیاتی بود، مشعل به تدریج به سمت جنوب هدایت می شود تا در اوایل ماه مه به جزیره نیمه گرمسیری اوکیناوا، هوکایدو و در انتهای دیگر کشور سپس به توکیو برسد. به دلیل عدم اقبال و پشیتبانی عمومی از بازی ها، کمیته برگزاری سفر ۱۲۱ روزه مشعل را فرصتی مهم می داند تا ژاپنی ها را متقاعد کند که حتی در شرایط بحران بهداشت عمومی در سراسر جهان آماده میزبانی و برگزاری بازی ها است. در حالیکه دوندگان با پای پیاده و با قایق از طریق استان توچیگی عبور می کردند، یکشنبه مشعل المپیک توکیو اولین ورود خود را به منطقه کانتو انجام داد و جمعیت قابل توجهی از مخاطبین را به خود جلب کرد. تماشاگران در مسیرهای شهرهای آشیکاگا و توچیگی صف کشیدند در حالی که مقامات به طور مکرر به آنها هشدار می دادند که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، فاصله اجتماعی را حفظ کنند. یک خودروی ون نیز جلوتر از دونده ها به مردم هشدار می داد که بجای تشویق زبانی و فریاد کشیدن کف بزنند. حال باید دید روند سفر مشعل المپیک تا افتتاحیه بازی ها در توکیو تا چه اندازه مردم دلسرد از المپیک را به سوی بزرگترین رویداد جهان مجددا سوق خواهد داد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments