۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴

ذخایر گاز طبیعی روسیه ۱۰۰ سال دیگر پابرجاست

گازپروم، غول دولتی انرژی روسیه تخمین زده است ذخایر گاز طبیعی این کشور ۱۰۰ سال دیگر پابرجا خواهند بود و برخی از میادین گازی این کشور قادرند تا سال ۲۱۳۰ سوخت تحویل دهند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت، گازپروم، غول دولتی انرژی روسیه تخمین زده است ذخایر گاز طبیعی این کشور ۱۰۰ سال دیگر پابرجا خواهند بود و برخی از میادین گازی این کشور قادرند تا سال ۲۱۳۰ سوخت تحویل دهند.

مدیرعامل گازپروم، الکسی میلر، در کنگره بین‌المللی تجارت (آی‌بی‌سی) گفت: ذخایر گاز روسیه، ذخایر گاز گازپروم، بزرگترین ذخایر جهان هستند و ما در طول ۱۰۰ سال آینده در تأمین گاز از این منابع مسکلی نخواهیم داشت.

میلر گفت: گازپروم برترین شرکت دوست‌دار محیط زیست جهان است و در نظر دارد این عنوان را حفظ کند.

به گفته میلر ظرفیت تولید مازاد روسیه که قادر است به اوج تقاضا پاسخ دهد ۱۵۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی می‌باشد. او اضافه کرد توانایی افزایش سریع سطح تولید برای پاسخ به افزایش تقاضا، مزیت رقابتی گازپروم به حساب می‌آید.

میلر گفت: تقاضای مصرف گاز چین در حال حاضر سریع‌ترین رشد را در منطقه آسیا پاسیفیک دارد. او اشاره کرد در نیمه اول امسال حجم گاز مصرفی چین ۱۵.۵ درصد جهش داشته، در حالی که واردات گاز این کشور ۲۳.۸ درصد بالا رفته است.

منبع: راشاتودی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments