۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

ذخایر خونی خراسان رضوی به شدت کاهش یافته است

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: ذخایر خونی در این استان به دلیل کاهش مراجعه داوطلبان به پایگاههای اهدای خون‌ به شدت کاهش یافته است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر مجید عبدالهی با بیان اینکه ترس از ابتلا به کرونا مراجعه داوطلبان به پایگاههای اهدای خون در خراسان رضوی را به طور چشمگیر کاهش داده است اظهار کرد: در صورت ادامه این شرایط طی روزهای آینده پاسخگویی به بیماران نیازمند به خون در مراکز درمانی با چالش مواجه خواهد شد.

وی از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) خواست با حضور در پایگاههای اهدای خون به یاری بیماران نیازمند خون بشتابند.

دکتر عبدالهی با تاکید بر اینکه کرونا از طریق خون سرایت نمی کند و اهدای خون باعث ابتلا به این ویروس نمی شود خاطر نشان کرد: تمامی اقدامات پیشگیری مرتبط با رعایت پروتکلهای بهداشتی در پایگاههای اهدای خون خراسان رضوی رعایت می شود.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: هم اکنون نیاز به تمامی گروههای خونی در خراسان رضوی وجود دارد و اهداکنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت nobatdehi.ibto.ir بصورت اینترنتی ثبت نام نموده و زمان اهدای خون خود را مشخص کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x