۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

ذبح غیر بهداشتی دام خطر ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می دهد

دکتر محمد جعفر صادقی با تاکید بر اینکه انجام هر گونه ذبح غیر بهداشتی در منازل و معابر عمومی ممنوع است اظهار کرد: ذبح غیر بهداشتی دام، خطر ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می دهد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمد جعفر صادقی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد:   بیماری تب کریمه کنگو یکی از مهمترین بیماری های مشترک میان انسان و حیوان است و عامل این بیماری ویروسی است که از طریق گزش کنه های ناقل بیماری به حیوان و در نهایت به انسان منتقل می شود.

وی تصریح کرد:  این بیماری در دام هیچ گونه علامتی ندارد، اما در انسان در مراحل اولیه با علائمی مانند سرماخوردگی و در مراحل پیشرفته با خونریزی داخلی، خونریزی لثه، خونریزی بینی و ادرار خونی ظاهر می شود که در صورت درمان نشدن به موقع با مرگ همراه است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه  با آغاز فصل گرما و افزایش دما، فعالیت کنه های ناقل بیماری آغاز می گردد که این امر موجب شیوع بیماری تب کریمه کنگو می‌گردد اظهار کرد: خطر ابتلای این بیماری در افرادی که مستقیم با دام درارتباط هستند به دلیل احتمال گزش کنه و همچنین ذبح غیر بهداشتی دام و تماس با جگر و گوشت تازه بیشتر است.

دکتر صادقی؛ علت اصلی ابتلا به بیماری CCHF  یا همان تب کریمه کنگو را ذبح غیر بهداشتی دام دانست  و اجتناب از مصرف گوشت و جگر تازه خام و یا نیم پز، پرهیز از ذبح دام در معابر، منازل و مراسم های گوناگون و تهیه محصولات دامی از مراکز معتبر را از جمله راهکارهای پیشگیری از این بیماری برشمرد.

وی با اشاره به احتمال سرایت بیماری از لاشه تازه ذبح شده از طریق زخم‌های سطحی دست عنوان کرد: دو عامل مهم در انتقال بیماری تب کریمه کنگو در انسان، ذبح غیر بهداشتی دام و گزش و تماس با کنه های آلوده است برهمین اساس جلوگیری از کشتار دام در خارج از کشتارگاهها و سمپاشی دام‌ها و جایگاه‌های آنها برای مقابله با این بیماری توصیه می‌شود.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه  دامی که ذبح می‌شود باید ۲۴ ساعت در شرایط ویژه (دمای ۰ تا ۴۰ درجه)، نگهداری شود تا ویروس احتمالی موجود در گوشت از بین رفته و قابل استفاده شود اظهار کرد: در غیر این صورت، فردی که دام را تمیز می‌کند یا گوشت آن را خرد می‌کند، ممکن است به‌طور سهوی آلوده و مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شود.

دکترصادقی بهترین روش تشخیص و مقابله با بیماری برای افراد مبتلا به تب کریمه کنگو را انجام آزمایش در صورت مشاهده علایم عنوان و تاکید کرد: در صورت تشخیص بموقع این بیماری قابل درمان است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x