۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

دیدار و گفتگوی ظریف با ولیعهد و وزیر خارجه کویت

وزیر خارجه ایران که به کویت سفر کرده است با مقامات عالی رتبه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران که به کویت سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با نواف جابر الصباح ولیعهد کویت دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ولیعهد کویت ضمن خوشامدگویی گرم و صمیمانه به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران، از علاقه امیر کویت برای دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران یاد کرد و افزود که به علت بیماری دیدار ایشان با شما میسر نشد.

آقای نواف جابر الصباح، مصالح منطقه را بالاتر و مهمتر از هر چیزی خواند و افزود: ما همواره برای همکاری و گفتگو آماده‌ایم و آنرا به مصلحت منطقه و امنیت و ثبات آن می‌دانیم.

ظریف نیز در این دیدار با آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای امیر کویت، ایشان را یکی از رهبران با درایت در منطقه خواند. وزیر امور خارجه جمهوری سلامی‌ایران روابط ایران و کویت را دوستانه و برادرانه خواند و خواستار توسعه و تعمیق روابط دو کشور شد.

ظریف با اشاره به لزوم همکاری کشورهای منطقه با توجه به تحولات جاری و پیش روی، اظهارکرد: ما و شما در این منطقه ماندنی هستیم و بیگانگان رفتنی اند.

دیدار و گفتگوی وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران و کویت هم اکنون در محل وزارت خارجه کویت در حال برگزاری است.

در این دیدار در خصوص ابعاد مختلف روابط دو جانبه، مسائل منطقه‌ای از جمله سوریه و یمن، شرایط جاری در منطقه خلیج فارس، مهمترین مسائل بین‌المللی و سایر موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments