۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵

دیدار دکتر همتی با رئیس جمعیت صلیب سرخ ساحل عاج/ همکاری با ایران برای ساحل عاج باعث افتخار است

امروز ۲۳ دی ماه ۹۹ دکتر همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در سفر به کشور ساحل عاج با رئیس جمعیت صلیب سرخ این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر دالئوس با ابراز خوشحالی از حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران در ساحل عاج اعلام کرد: دو جمعیت ملی دارای روابط گسترده و خوبی هستند؛ از کمک‌ها و زحمات جمعیت هلال‌احمر ایران برای راه‌اندازی مرکز پلی‌کلینیک در شهر ابیجان ساحل عاج از سال ۲۰۰۳ تاکنون تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با قدردانی از کمک‌های هلال‌احمر ایران گفت: برای ما باعث افتخار است که جمعیت هلال‌احمر ایران به‌عنوان یکی از شرکای کاری مهم و قدیمی با ساحل عاج همکاری دارد و جزء معدود کشورهایی است که به ارائه خدمات انسان‌دوستانه می‌پردازد.

دکتر همتی هم در این دیدار با تشریح فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در داخل و خارج از کشور بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر ایران در ۱۰ ماه گذشته برای مقابله با ویروس کووید۱۹ تلاش‌های بسیاری کرده است.

وی با اشاره به بازدیدش از درمانگاه و مرکز پلی‌کلینیک تخصصی ایران در این کشور افزود: اقدامات لازم برای نوسازی تجهیزات این درمانگاه و همچنین ارائه خدمات تخصصی در این مرکز باید انجام شود.

به گفته‌ دکتر همتی این نهاد بشردوستانه برای ارتقای سطح روابط خود با صلیب سرخ ساحل عاج تلاش خواهد کرد.

در این دیدار مقرر شد دو جمعیت ملی علاوه بر همکاری مشترک در زمینه‌های آموزش و امدادونجات، همکاری‌های بین‌المللی خود را در سطح فدراسیون جمعیت‌های بین المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر گسترش و ارتقا دهند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x