۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲

دیدار جداگانه پوتین با روحانی در آنکارا

کرملین اعلام کرد: وضعیت ادلب و شمال شرق سوریه محورهای اصلی پنجمین نشست سران سه کشور روسیه، ترکیه و ایران خواهد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، یوری اوشاکوف، معاون ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، پوتین و همتایان ترکیه‌ای و ایرانی او در نشست روز دوشنبه (۱۶ سپتامبر) در شهر آنکارا به صورت مفصل وضعیت ادلب و شمال شرق سوریه را بررسی خواهند کرد.

اوشاکوف اعلام کرد: وضعیت در این مناطق که تحت کنترل دولت مرکزی سوریه قرار ندارند، همچنان دچار تنش بوده و تروریست‌ها در این مناطق حضور گسترده‌ای دارند.

معاون رئیس‌جمهور روسیه در ادامه گفت: روسای سه کشور ضامن مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه در نشست روز دوشنبه خود موضوعات مربوط به پیشبرد روند سیاسی از طریق اقدامات خود سوری‌ها و کمک سازمان ملل به نحوی که با بندهای قطعنامه شماره ۲۲۵۴ شورای امنیت هماهنگی داشته باشد و نیز وضعیت انسانی سوریه، کمک به پناهجویان سوری، بازسازی زیرساخت‌ها و خنثی‌سازی مین‌ها بررسی خواهند کرد.

او افزود: اتمام روند تشکیل کمیته قانون اساسی و آغاز به کار آن همسو با قطعنامه‌های کنفرانس گفت‌وگوی سوریه در ژانویه ۲۰۱۸ در سوچی به منزله مرحله مهمی‌در راه‌اندازی روند سیاسی خواهد بود و ما تشکیل این کمیته را فرصت منحصر به فردی برای آغاز گفت‌وگوی مستقیم میان سوری‌ها می‌دانیم.

در حاشیه این نشست و قبل از شروع به کار این نشست سه‌جانبه دیدارهای دوجانبه‌ای میان پوتین و روسای جمهوری ایران و ترکیه برگزار خواهد شد که به بررسی مسائل مهم مشترک و پرونده سوریه خواهند پرداخت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments